Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd października w Bydgoszczy może być uziemionych 8 karetek

Od października w Bydgoszczy może być uziemionych 8 karetek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 21 sierpień 2021 11:44
Od października w Bydgoszczy może być uziemionych 8 karetek Archiwum 2017

Pracownicy pogotowia ratunkowego w całym kraju wypowiadają umowy, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Ratownicy medyczni pracujący w bydgoskim pogotowiu na umowy cywilnoprawne zapowiadają, że 31 sieprnia złożą wypowiedzenia. Jak udało nam się ustalić – sprawa może dotyczyć 80 pracowników, przez co około 8 karetek bez obsady pozostanie w garażu.

 

Kilka dni temu pisaliśmy o problemach w powiecie aleksandrowskim, teraz mamy zapowiedź dalszego nawarstwiania się problemu. Od kilku lat ratownicy medyczni domagają się podniesienia wynagrodzeń, temat pojawiał się na długo przed pandemią COVID-19. Epidemia była okresem intensywnej pracy tej grupy zawodowej, która niekiedy też spotykała się z agresją. Wiele osób faktycznie rozważa zmianę zawodu.

 

Oczekują Państwo od nas pracy ponad siły – czytamy w liście bydgoskich pracowników pogotowia, skierowanym do dyrektora Wojewodzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu