Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPojawiły się pierwsze wizualizacje terminalu w Emilianowie

Pojawiły się pierwsze wizualizacje terminalu w Emilianowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 22 sierpień 2021 00:31
Pojawiły się pierwsze wizualizacje terminalu w Emilianowie Fot: PKP

Do 2026 planuje się uruchomienie pierwszego etapu terminalu intermodalnego Bydgoszcz – Emilianowo. Obecnie spółka celowa, powołana do budowy infrastruktury (Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo) jest na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowych. Zakłada się, że uda się pozyskać środki na samą budowę z Krajowego Programu Odbudowy w ramach Funduszu Odbudowy Europy po pandemii COVID-19. W zapisach KPO jest bowiem rozwój infrastruktury intermodalnej specjalnie prefereowany.

Terminal będzie usadowiony przy drodze ekspresowej S-10, na węźle przy Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, będzie miał zatem dogodną komuniację z siecią szybkich dróg. Koncepcja terminala zakłada, że będzie on blisko współpracował z portami morskimi w Gdańsku i w Gdynii, a docelowo także w Elblągu, Szczecinie i w Świnoujściu.

 

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się też obracowane przez PKP SA wizualizację terminalu.

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu