Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPremier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 sierpień 2021 11:08
Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu Fot: KPRP

W czwartek wizytę w zakładach PESA złożył premier Mateusz Morawiecki, podczas publicznego wystąpienia na tle lokomotyw Gamma chwalił decyzję rządu o nacjonalizacji PESA przed kilkoma laty, który pozwoliła przeprowadzić w firmie restrukturyzację, a w ostatnim czasie wyjść na prostą – Pesie nie pomagała żadna niewidzialna ręka rynku -zaznaczył premier.

- Jeszcze kilka lat temu PESA była na skraju bankructwa, tej firmie groziła upadłość, a wszystkim pracownikom bezrobocie. Pesie nie pomagła żadna niewidzialna ręka rynku, Pesie pomogła widzialna ręka państwa polskiego, w trudnym dla PESY, trudnym czasie dla pracowników, Polski Fundusz Rozwoju zaangażował się w restrukturyzację firmy – mówił prezes Rady Ministrow - Dzisiaj jest to perła Bydgoszczy, dzisiaj jest to perła województwa kujawsko-pomorskiego. Mogę powiedzieć – dzisiaj jest to prawdziwy diament polskiego przemysłu, który miał nieistnieć, ale jednak pokazujemy, że polscy inżynierowie i technologowie doskonale dają sobie radę na europejskim rynku.

 

Dalej premier Morawiecki wyraźnie podkreślił, że decyzję o pomocy państwa, gdy duże firmy są zagrożone, podejmują najsilniejsze europejskie gospodarki - To jest nasza polityka przemysłowa, ratowanie, wspieranie polskiego przemysłu, tak jak robią najlepsi: Niemcy, Holendrzy, Austriacy. I dzisiaj jesteśmy wśród najlepszych.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu