Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPremier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 sierpień 2021 11:08
Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu Fot: KPRP

W czwartek wizytę w zakładach PESA złożył premier Mateusz Morawiecki, podczas publicznego wystąpienia na tle lokomotyw Gamma chwalił decyzję rządu o nacjonalizacji PESA przed kilkoma laty, który pozwoliła przeprowadzić w firmie restrukturyzację, a w ostatnim czasie wyjść na prostą – Pesie nie pomagała żadna niewidzialna ręka rynku -zaznaczył premier.

- Jeszcze kilka lat temu PESA była na skraju bankructwa, tej firmie groziła upadłość, a wszystkim pracownikom bezrobocie. Pesie nie pomagła żadna niewidzialna ręka rynku, Pesie pomogła widzialna ręka państwa polskiego, w trudnym dla PESY, trudnym czasie dla pracowników, Polski Fundusz Rozwoju zaangażował się w restrukturyzację firmy – mówił prezes Rady Ministrow - Dzisiaj jest to perła Bydgoszczy, dzisiaj jest to perła województwa kujawsko-pomorskiego. Mogę powiedzieć – dzisiaj jest to prawdziwy diament polskiego przemysłu, który miał nieistnieć, ale jednak pokazujemy, że polscy inżynierowie i technologowie doskonale dają sobie radę na europejskim rynku.

 

Dalej premier Morawiecki wyraźnie podkreślił, że decyzję o pomocy państwa, gdy duże firmy są zagrożone, podejmują najsilniejsze europejskie gospodarki - To jest nasza polityka przemysłowa, ratowanie, wspieranie polskiego przemysłu, tak jak robią najlepsi: Niemcy, Holendrzy, Austriacy. I dzisiaj jesteśmy wśród najlepszych.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu