Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPremier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 sierpień 2021 11:08
Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu Fot: KPRP

W czwartek wizytę w zakładach PESA złożył premier Mateusz Morawiecki, podczas publicznego wystąpienia na tle lokomotyw Gamma chwalił decyzję rządu o nacjonalizacji PESA przed kilkoma laty, który pozwoliła przeprowadzić w firmie restrukturyzację, a w ostatnim czasie wyjść na prostą – Pesie nie pomagała żadna niewidzialna ręka rynku -zaznaczył premier.

- Jeszcze kilka lat temu PESA była na skraju bankructwa, tej firmie groziła upadłość, a wszystkim pracownikom bezrobocie. Pesie nie pomagła żadna niewidzialna ręka rynku, Pesie pomogła widzialna ręka państwa polskiego, w trudnym dla PESY, trudnym czasie dla pracowników, Polski Fundusz Rozwoju zaangażował się w restrukturyzację firmy – mówił prezes Rady Ministrow - Dzisiaj jest to perła Bydgoszczy, dzisiaj jest to perła województwa kujawsko-pomorskiego. Mogę powiedzieć – dzisiaj jest to prawdziwy diament polskiego przemysłu, który miał nieistnieć, ale jednak pokazujemy, że polscy inżynierowie i technologowie doskonale dają sobie radę na europejskim rynku.

 

Dalej premier Morawiecki wyraźnie podkreślił, że decyzję o pomocy państwa, gdy duże firmy są zagrożone, podejmują najsilniejsze europejskie gospodarki - To jest nasza polityka przemysłowa, ratowanie, wspieranie polskiego przemysłu, tak jak robią najlepsi: Niemcy, Holendrzy, Austriacy. I dzisiaj jesteśmy wśród najlepszych.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu