Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPremier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 sierpień 2021 11:08
Premier w PESA: To diament polskiego przemysłu Fot: KPRP

W czwartek wizytę w zakładach PESA złożył premier Mateusz Morawiecki, podczas publicznego wystąpienia na tle lokomotyw Gamma chwalił decyzję rządu o nacjonalizacji PESA przed kilkoma laty, który pozwoliła przeprowadzić w firmie restrukturyzację, a w ostatnim czasie wyjść na prostą – Pesie nie pomagała żadna niewidzialna ręka rynku -zaznaczył premier.

- Jeszcze kilka lat temu PESA była na skraju bankructwa, tej firmie groziła upadłość, a wszystkim pracownikom bezrobocie. Pesie nie pomagła żadna niewidzialna ręka rynku, Pesie pomogła widzialna ręka państwa polskiego, w trudnym dla PESY, trudnym czasie dla pracowników, Polski Fundusz Rozwoju zaangażował się w restrukturyzację firmy – mówił prezes Rady Ministrow - Dzisiaj jest to perła Bydgoszczy, dzisiaj jest to perła województwa kujawsko-pomorskiego. Mogę powiedzieć – dzisiaj jest to prawdziwy diament polskiego przemysłu, który miał nieistnieć, ale jednak pokazujemy, że polscy inżynierowie i technologowie doskonale dają sobie radę na europejskim rynku.

 

Dalej premier Morawiecki wyraźnie podkreślił, że decyzję o pomocy państwa, gdy duże firmy są zagrożone, podejmują najsilniejsze europejskie gospodarki - To jest nasza polityka przemysłowa, ratowanie, wspieranie polskiego przemysłu, tak jak robią najlepsi: Niemcy, Holendrzy, Austriacy. I dzisiaj jesteśmy wśród najlepszych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu