Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa rok poznamy propozycję wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów

Za rok poznamy propozycję wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 sierpień 2021 00:32
Za rok poznamy propozycję wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów Fot: UMB

O potrzebie przebudowy Ronda Jagiellonów mówi się od kilku lat, jest to jedyne rondo z podziemnym pasażem handlowym. Jednym z głównych argumentów za przebudową jest dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Można to teoretycznie zrobić poprzez budowę wind, ale dzisiejsze tendencje raczej skłaniają, aby wprowadzić bardziej przyjazne niepełnosprawnym, ale też zwykłym pieszym przejścia naziemne.

 

We wtorek Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał z firmą BAK umowę na opracowanie trzech propozycji wariantów przebudowy Ronda Jagiellonów. Zgodnie z umową projektanci mają przedstawić propozycję powstania naziemnego przejścia, drugi wariant ma zakładać powstanie wind i przebudowę przejścia podziemnego, trzeci wariant natomiast ma być autorską koncepcją tej firmy. Opracowanie powinno powstać w ciągu 12 miesięcy, zatem jeszcze trochę czasu minie, zanim zaczniemy konkretnie rozmawiać o realizacji tej inwestycji.

 

Firma BAK jako jedyna przystąpiła do przetargu oferując kwotę 356 tys. zł. Przekroczyła ona znacząco przewidywany budżet, ostatecznie zamwiający go jednak zwiększył, co umozliwiło wczorajpodpisanie umowy.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu