Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzez kilkadziesiąt minut blokowali Focha. To reakcja na Lex TVN

Przez kilkadziesiąt minut blokowali Focha. To reakcja na Lex TVN

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 sierpień 2021 22:02

Dzień po przegłosowaniu w Sejmie tzw. lex TVN odbyła się w Bydgoszczy spontaniczna manifestacja przeciwko polityce rządu. Kilkadziesiąt osób przeszło ze Starego Rynku pod bydgoską siedzibę PiS przy ulicy Gdańskiej, po drodze zatrzymując się na kilkanaście minut na przejściu dla pieszych przy ulicy Focha, co doprowadziło do wstrzymania ruchu, w tym także tramwajowego.

,,Przepraszamy za utrudnienia, mamy rzad do obalenia” - to jedno z hasel jakie były wykrzykiwane. Wśród manfiestujących był szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski oraz bydgoski radni Koalicji Obywatelskiej. Widoczne były także flagi formacji Szymona Hołowni. Policjanci rejestrowali przebieg zdarzenia, ale w żaden sposób nie konfrontowali się z uczestnikami.


- To nie jest koniec – mówił przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Gawkowski wyjaśniając, że najprawdopodobniej Senat odrzuci ustawę lex TVN i trafi ona we wrześniu ponownie pod obrady Sejmu - Nie wystarczy pomoc z Brukseli czy ze Stanów, to musi być serce Polski. Ja serdecznie wam dziękuje, że tu jesteście bo test siła ludzi w parlamencie.

 


 

 

 


Gawkowski jako przewodniczący klubu odniósł się także do wydarzeń z posiedzenia Konwentu Seniorów - Wczoraj pani marszałek Witek, w mojej obecności, Konwentu Seniorów, jak mówiła ,że będzie reasumpcja głosowania zaczęła się śmiać i mówiła, że nic jej nie zrobimy. Dzisiaj jej nie zrobimy nic, ale wcześniej czy późniaj ona i Kaczyński za to zapłacą. Za wolne media i za niezależną wolną Polskę. Od barw partyjnych ważniejsza jest demokracja.

 

W drodze powrotnej na Stary Rynek uczestnicy zgromadzenia ponownie na kilkanaście minut zablokowali ulicę Focha.

 

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu