Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz wstrzymuje opłaty adiacenckie

Bydgoszcz wstrzymuje opłaty adiacenckie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 sierpień 2021 06:07

Opłatą adiacencka zgodnie z ustawą może być nakładana na właścicieli nieruchomości, którzy wskutek takich działań jak podział nieruchomości oraz budowy infrastruktury ze środków publicznych, gdy prowadzą one do wzrostu wartości nieruchomości. Opłatę może nakładać prezydent – w Bydgoszczy rezygnuje się z niej z uwagi na brak efektywności.

 

O zmianie polityki ratusza dowiadujemy się z odpowiedzi jaką udzielił radnemu Szynowi Rogowi prezydent na interpelacje. Powodem jest brak efektywnosci, bowiem nałożenie takiej opłaty wiąże się z kosztami administracyjnymi, w tym koszty wynagrodzeń biegłych i rzeczoznawców. Dodatkowo istnieje możliwośc skierowania przez niezadowolonego właściciela nieruchomości z wysokości opłaty wniesienia skarg do sądów, co niesie kolejne koszty. W rezultacie opłata adiacencka nie przynosi realnych korzyści dla budzetu miasta.

 

Z uwagi na te koszty prezydent Rafał Bruski podjął decyzję o wstrzymaniu pobierania opłat.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu