Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo końca roku posłowie nie muszą się specjalnie martwić Uniwersytetem Medycznym

Do końca roku posłowie nie muszą się specjalnie martwić Uniwersytetem Medycznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 sierpień 2021 00:17

W lipcu sejmowa Komisja Zdrowia uchwaliła plan placy na drugą połowę 2021. Posłów z okręgu bydgoskiego może ucieszyć fakt, że w tym planie nie ma posiedzenia poświęconego obywatelskiemu projektowi uchwały w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. A co za tym idzie, ten trudny politycznie temat nie będzie męczył naszych wybrańców w najbliższych miesiącach.

 

Na początku 2016 roku do Sejmu złożono ponad 160 tys. podpisów w sprawie utworzenia w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego, na bazie należącej obecnie do UMK w Toruniu Collegium Medicum. W poprzedniej kadencji parlamentu nie udało się spraw poprowadzić do końca, stąd też temat wrócić w bieżącej, dokładnie w grudniu 2019 roku. Minęło od tego momentu 1,5 roku, a projekt z zamrażarki komisji sejmowych nawet nie drgnął i wszystko wskazuje, że do końca roku nie drgnie.

 

Potem wystarczy jeszcze przeczekać 1,5 roku – od 2016 roku przeczekano ponad 5 lat – i wówczas te wszystkie podpisy będą zmielone przez niszczarkę, a cała inicjatywa będzie mogła być zapomniana. Wiecznego spokoju doczeka też bydgoska klasa polityczna, która na przelomie 2015 i 2016 roku obiecywala uniwersytet, ale potem konsekwenie inicjatywę trzymała w zamrażarce. Bydgoszczanie jakoś przeżyją.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu