Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPod koniec sierpnia decyzje odnośnie przyszłości Mostu Fordońskiego

Pod koniec sierpnia decyzje odnośnie przyszłości Mostu Fordońskiego

Napisane przez  Ł.R. / Rynek Infrastruktury Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 sierpień 2021 00:58

Na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powstało opracowanie wariantów remontu Mostów Fordońskich. Ich stan nie jest aż taki zły, ale oczekiwania co do przepustowości większe. Obecnie wyniki opracowania są analizowane – jak informuje portal rynekinfrastruktury.pl najprawdopodobniej jeszcze w wakacje zapadną decyzję co dalej.

Jak wynika z dokumentów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeciekać zaczęła izolacja oraz degradacji uległo zabezpieczenie antykorozyjne. Nie powinno być to jednak powodem do niepokoju, GDDKiA chce jednak przynajmniej wymienić nawierzchnie.

 

Zlecone opracowanie ma odpowiedzieć na pytanie czy nie należałoby przeprowadzić bardziej kompleksowej przebudowy. Jeden z analizowanych wariantów zakłada wzmocienie konsrukcji dla większej nośności, poszerzenie chodników i budowę ścieżek rowerowych. Jest tez wariant zakladajacy poszerzenie mostu, aby ruch w każdym kierunku odbywał się na dwóch pasach. Jak łatwo się domyśleć jest on najdroższy -szacunki mówią nawet o blisko 300 mln zł.

Kluczowe dla decyzje będą pieniądze jakie będzie mogła GDDKiA wydatkować na to zadanie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu