Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiewiele potrafi ułatwić życie wielu

Niewiele potrafi ułatwić życie wielu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 sierpień 2021 16:15

Przy ulicy Poznańskiej rozpoczęły się prace związane z remontem chodnika na wysokości jednego z budynków, z tego powodu zamknięto fragment chodnika po południowej stronie ulicy, a także skrajną lewą jezdnię. Kilka at teu po przeciwnej stronie ulicy odbywał się niosący utrudnienia remont elewacji jednego z budynków.Teraz mamy jednak zupełnie inne podejście do pieszych.

 

Są sytuację, że trzeba się liczyć z utrudnieniami, w tym wypdku z pewną reorganizacją ruchu. Wszystko zależy jednak od tego jak zostaje ona wdrożona. Obecnie piesi idąc od strony Placu Poznańskiego, gdy dojdą do wyłączonej przestrzeni chodnika, mogą przejść po tymczasowym przejściu dla pieszych – została bowiem wymalowana żółta ,,zebra”. Niedaleko dalej znajduje się skrzyżowanie z ulicą Świetej Trójcy, gdzie na istniejącym przejściu dla pieszych w razie potrzeby przechodzień może powrócić na półudniowy chodnik.

 

 

Wymalowanie tymczasowego przejścia dla pieszych należy docenić, bowiem takiego gestu zabrakło w 2018 roku, gdy pieszy chcąc postępować zgodnie z przepisami musiał wrócić spory kawał w okolice Placu Poznańskiego. W praktyce mało się komu chiało i piesi spacerowali po jezdni pod prąd. Pozostaje mieć nadzieję, że takie postępowanie stanie się już stałym minimum.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu