Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚrodki na drogi osiedlowe będzie dzielił minister

Środki na drogi osiedlowe będzie dzielił minister

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 lipiec 2021 12:33
Środki na drogi osiedlowe będzie dzielił minister Fot: Jacek Nowacki / K-PUW

Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił nabór na zadania, które realizowane będą w 2022 roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – pula dla kujawsko-pomorskiego to prawie 151,9 mln zł, te środki podzieli wojewoda na inwestycje gminne i powiatowe, przy czym na zadania gminne przewiduje się 70% tej puli.

 

- To ważny program, który zmienił Polskę, zmienił wojewódzwo kujawsko-pomorskie – mówił z uznaniem o inicjatywie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - Ważną zmianą od roku 2022, która będzie widoczna w naborach z 2021 roku – po raz pierwszy Bydgoszcz i Toruń będą mogły o te środki zabiegać.

 

Do tej pory wsparcie nie obejmowało miast na prawach powiatu, w tym Bydgoszczy. Podczas wiecu wyborczego w Fordonie przed rokiem premier Mateusz Morawiecki obiecał zmienić to, parlament ostatecznie znowelzował przepisy wprowadzając nową kategorie - inwestycji miejskich.

 

- Nie będę ukrywał, że to była inicjatywa ministra Łukasza Schreibera – podkreśla wojewoda Bogdanowicz. Tych środków dla Bydgoszczy nie należy szukać jedna w puli tych blisko 152 mln zł, zadań miejskich nie będzie też oceniał wojewoda, zgodnie ze znowelizowaną ustawą na te zadania konkurs ogłosić ma minister infrastruktury. Na dzisiaj nie został on ogłoszony, nie wiemy też jaka będzie w nim pula, wiemy natomiast, że maksymalnie miasto na prawach powiatu będzie mogło uzyskać 80% wartości projektu z zastrzeżeniem do 30 mln zł rocznie. Kluczowa będzie jednak ogólna pula o którą będą mogły zabiegać wszystkie miasta na prawach powiatu.


Politycy PiS – wczoraj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, a wcześniej minister Łukasz Schreiber wyrażali nadzieje,że duże miasta z naszego województwa będą realizowały za to wsparcie projekty związane z utwardzaniem dróg osiedlowych.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu