Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS chce, aby dać mieszkańcom więcej czasu na przyjrzenie się nowemu studium zagospodarowania Bydgoszczy

PiS chce, aby dać mieszkańcom więcej czasu na przyjrzenie się nowemu studium zagospodarowania Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 30 lipiec 2021 00:12
PiS chce, aby dać mieszkańcom więcej czasu na przyjrzenie się nowemu studium zagospodarowania Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

31 sierpnia, czyli za miesiąc, skończy się termin przyjmowania uwag do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania Bydgoszczy. Obecnie obowiązuje dokument z 2009 roku, trwają teraz prace nad nowszą wersją dokumentu. Zdaniem radnych Prawa i Sprawiedliwości okres wakacyjny nie sprzyja zaangażowaniu mieszkańców w takie sprawy.

 

Studium kierunków zagospodarowania to jeden z najważniejszych dokumentów planistycznych, stąd też zdaniem radnych należy konsultacje przedłużyć do 30 października. Pozwolić ma to na zorganizowanie dyskusji z mieszkańcami poszczególnych osiedli. O włączenie się miasta w organizację spotkań na osiedlach również apelują  radni opozycji.  Z wnioskiem o przedłużenie terminu konsultacji zwrócili się do prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Jak przyznaje radna Grażyna Szabelska uchwalone zasady partycypacji mieszańców w sprawach samorządowych załadają unikanie lipca i sierpnia z uwagi na ich specyficzny wakacyny charakter.

 

Ewentualne przedłużenie czasu konsultacji leży w gestii prezydenta Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu