Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJest długo oczekiwany przetarg na obwodnicę Białych Błot

Jest długo oczekiwany przetarg na obwodnicę Białych Błot

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 lipiec 2021 16:20

Pod koniec 2017 roku pojawiła się inicjatywa opracowania wielokryteriowej analizy obejścia Białych Błot. Z różnych powodów, na temat których można by się sporo rozpisać przez kolejne lata nie został ogłoszony przetarg na opracowanie studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. W końcu dzisiaj ten wielkopomny moment nastąpił.

 

Ogłoszony dzisiaj przetarg ma wyłonić wykonawcę, który opracuje wielowariantową analizę możliwych przebiegów obwodnicy, a także zarekomenduje najbardziej optymalny wariant. Powstanie obwodnicy ma być tylko jednym z wariantów, inny sugerowany w przetargu to przeanalizowanie poszerzenie ulicy Szubińskiej do dwóch pasów, a także przetarg sugeruje przeanalizowanie możliwości budowy tunelu na najbardziej obciążonym ruchem odcinku.

 

Na opracowanie STEŚ przewiduje się 2 lata od momentu podpisania umowy, przy czym w ciągu 6 miesięcy powinna powstać analiza wielowariantowa, po czym firma opracowująca STEŚ będzie miała obowiązek utworzyć specjalną stronę internetową, która będzie platformą konsultacji wariantów z mieszkańcami. Kolejne etapy prac nad STEŚ mają pozwolić na uzyskanie decyzji środowiskowych, aby za wspomniane 2 lata była możliwość rozpoczęcia prac budowlanych.

 

Na opracowaie STEŚ zrzucają się cztery samorządy: gmina Biale Błota, Powiat Bydgoski, Miasto Bydgoszcz i Wojewódzwo Kujawsko-Pomorskie. Oferty złożone w tym przetargu powinniśmy poznać 10 sierpnia.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

  Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu