Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMało prawdopodobne, że rozbudowa Opery Nova ruszy w tym roku

Mało prawdopodobne, że rozbudowa Opery Nova ruszy w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 lipiec 2021 06:56
Mało prawdopodobne, że rozbudowa Opery Nova ruszy w tym roku Wizualizacja czwartego kręgu

W kwietniu Sejmik Województwa zdecydował o korekcie budżetu na bieżący rok, aby kwotę ponad 27 mln zł w tym roku przeznaczyć na rozpoczęciu rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg oraz budowy parkingu podziemnego. Łącznie wraz z Miastem Bydgoszczą w perspektywie wieloletniej na te działania inwestycyjne planuje się wydać około 112 mln zł. Jak się okazuje, najprawdopodobniej w tym roku wydatkowanie będzie mniej niż 30 tys. zł.

Wciąż w obowiązującym rocznym planie zamówień publicznych kwestie związane z rozbudową bydgoskiego opery się jeszcze nie znalazły. Jak wynika z przyjętego w lipcu przez Zarząd Województwa harmonogramu rzeczowo-finansowego przetarg najprawdopodobniej pojawi się w czwartym kwartale br. roku, ale nie można wykluczyć, że będzie to pierwszy kwartał 2022 roku. W roku biezącym planuje się jak wynika z tego dokumentu wydatkował łącznie około 27 tys. zł na obsługę prawną, czyli czynności zwiazane z przetargiem. Jest to kwota jednak tysiąckrotnie mniejsza niż zapisane w obowiązującej uchwale budżetowej 27 mln zł.

 

Najprawdopodobniej w jednej z kolejnych korekt budżętu przyjmowanychprzez Sejmik Województwa kwota na Operę Nova będzie zmniejszona, a niewykorzystane środki przesunięte na budżet na 2022 rok, który będzie uchwalany najprawdopodobnie w grudniu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu