Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMało prawdopodobne, że rozbudowa Opery Nova ruszy w tym roku

Mało prawdopodobne, że rozbudowa Opery Nova ruszy w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 lipiec 2021 06:56
Mało prawdopodobne, że rozbudowa Opery Nova ruszy w tym roku Wizualizacja czwartego kręgu

W kwietniu Sejmik Województwa zdecydował o korekcie budżetu na bieżący rok, aby kwotę ponad 27 mln zł w tym roku przeznaczyć na rozpoczęciu rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg oraz budowy parkingu podziemnego. Łącznie wraz z Miastem Bydgoszczą w perspektywie wieloletniej na te działania inwestycyjne planuje się wydać około 112 mln zł. Jak się okazuje, najprawdopodobniej w tym roku wydatkowanie będzie mniej niż 30 tys. zł.

Wciąż w obowiązującym rocznym planie zamówień publicznych kwestie związane z rozbudową bydgoskiego opery się jeszcze nie znalazły. Jak wynika z przyjętego w lipcu przez Zarząd Województwa harmonogramu rzeczowo-finansowego przetarg najprawdopodobniej pojawi się w czwartym kwartale br. roku, ale nie można wykluczyć, że będzie to pierwszy kwartał 2022 roku. W roku biezącym planuje się jak wynika z tego dokumentu wydatkował łącznie około 27 tys. zł na obsługę prawną, czyli czynności zwiazane z przetargiem. Jest to kwota jednak tysiąckrotnie mniejsza niż zapisane w obowiązującej uchwale budżetowej 27 mln zł.

 

Najprawdopodobniej w jednej z kolejnych korekt budżętu przyjmowanychprzez Sejmik Województwa kwota na Operę Nova będzie zmniejszona, a niewykorzystane środki przesunięte na budżet na 2022 rok, który będzie uchwalany najprawdopodobnie w grudniu.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu