Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW niedzielę na Wyspie Młyńskiej EkoPlener o tym jak mamy żyć bardziej ekologicznie

W niedzielę na Wyspie Młyńskiej EkoPlener o tym jak mamy żyć bardziej ekologicznie

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 31 lipiec 2021 06:53
W niedzielę na Wyspie Młyńskiej EkoPlener o tym jak mamy żyć bardziej ekologicznie Nadesłane

Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska organizuje w niedziele 1 sierpnia przy wsparciu Urzędu Miasta EkoPlener na Wyspie Młyńskiej, będzie to szereg atrakcji które pozwolą każdemu znas zdobyć większą wiedzę jak żyć bardziej ekologicznie i jak ograniczać emisję gazów do atmosfery.

- Wyspa Młyńska będzie udostępniona dla tych wszystkich, którzy życie z ekologią traktują poważnie, ale także dla tych, którzy nie traktują poważnie, po to aby się zastanowili jak ważne jest środowisko – mówił w zapowiedzi wydarzenia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Plener rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 15:00. W jego trakcie przewidziano szereg ekologicznych atrakcji, od sprzątania Brdy z kajaka, będzie można też pod okiem instruktora zanurkować w Brdzie, aby ocenić czy jej dno jest zanieczyszczone. Odbedzie się też ekologiczny tark. Będzie można się dowiedzieć jak stworzyć ważne dla walki z suszą mikrołąki kwietne, a także poznać porady dotyczące sadzenia drzew.


Z innych atrakcji przewiduje się zwiedanie Młynów Rothera. Uniwerystet Technologiczno-Przyrodniczy (już niedługo Politechnika Bydgoska) przygotuje stoisko, na którym dowiemy się, jak spawdzić, czy spożywana przez nas żywność jest zdrowa.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu