Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWęzeł Wschód wyczyścili w czynie społecznym

Węzeł Wschód wyczyścili w czynie społecznym

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 lipiec 2021 00:36
Węzeł Wschód wyczyścili w czynie społecznym Nadesłane

Na węźle wschodnim możemy się przesiąść z pociągu na tramwaj. Zdaniem Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego stan czystości tego miejsca nie zachęcał do podróżowania transportem publicznym, dlatego gdy uznali, że pisma do urzędu nic nie dają wzięli sprawy w swoje ręce i to dosłownie.

- Pozytywny wizerunek zbiorkomu powinien być jednym z najważniejszych priorytetów włodarzy miasta, Nadmierne korzystanie z samochodów jako środka transportu ma katastrofalne skutki dla jakości powietrza w mieści – wyjasnia Rafał Wąsowicz, prezes stowarzyszenia. Najpierw były pisma do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Po pierwszym piśmie na zlecenie ZDMiKP podjęto prace sprzątające, ale zdaniem społeczników zbyt pobieżne. W pisemnym ponagleniu stowarzyszenie przedstawiło urzędników ultimatum, zapowiadając wysprzątanie węzła, jeżeli instytucja nie posprząta porządnie w określonym terminie. Głównie chodziło o czystość wind.

 

W ostatnich dniach działacze Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Rozwoju Transportu Publicznego posprzątali windy.

 

- Nasza akcja ma na celu zwrócenie uwagi Urzędu Miasta na potrzebę większej dbałości o transport publiczny. Im punktualniej, wygodniej i czyściej, tym więcej osób korzysta z transportu publicznego. A pamietajmy, że każda podróż zaczyna się od przystanku – informuje Michał Wysocki.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu