Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkandaliczna narracja TVP3 Bydgoszcz (stanowisko)

Skandaliczna narracja TVP3 Bydgoszcz (stanowisko)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 lipiec 2021 10:45

Dziennikarze zakłamani wasze miejsce za kratami – takie okrzyki były głoszone podczas sobotniego marszu jakie przeszedł ulicami Bydgoszczy. Media podobnie jak politycy i inne instytucje podlegają społecznej ocenie, jednakże nie można dawać przyzwolenia, na formułowanie tego typu osądu, gdy koronnym argumentem jest to, że media zgodnie z prawdą naukową informują o śmiertelności wirusa Sars-Cov2 oraz zachęcają do szczepień. Z tego powodu za skandaliczne uważam narrację finansowej ze środków publicznych TVP3 Bydgoszcz, która sugeruje, że mamy do czynienia z incenizacją sceniczną.

 

Z danych Eurostatu wynika, że od października w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano ponad 8,5 tys. nadmiarowych zgonów, są to ofiaryCOVID-19 oraz paraliżu służby zdrowia spowodowanego w okresach wzrostu liczby zakażeń, w tym także o cięższym przebiegu, wymagających w celu ratowania życia podjęcia hospitalizacji.  To są twarde fakty, których nie można przykryć przekonaniem opartym na teoriach spiskowych.

 

Na stronie bydgoszcz.tvp.pl patostreamer Wojciech Olszański, który słynie z prowadzenia wulgarnych audycji w internecie, który podczas marszu z nienawiścią odnosił się do mniejszości narodowych, jednocześnie atakował przeciwników białoruskiego dyktatora Aleksandra Łukaszenki, został przedstawiony jako ,,aktor i reżyser inscenizacji scenicznych ,,Tu jest Polska, a nie Polin””. Sformułowanie,,Tu jest Polska, a nie Polin” wywodzi się z okrzyku jaki skandowano podczas marszu, co wydaje się próbą uniknięcia odpowiedzialności za treści głoszone podczas przemarszu. Z tego powodu karygodne wydaje się promowanie takiej narracji przez nadawcę publicznego.

 

 

Rzekoma działalność artystyczna nie może być przykrywką dla agresywnych zachowań, do których  z udziałem ,rzekomego artysty według TVP3 Bydgoszcz” dochodzi. Wspomnieć należy, że pod koniec maja ta osoba dopuściła się przy ulicy Niedźwiedzia w Bydgoszczy agresji wobec białoruskiego opozycjonisty, czym pochwaliła się na swojej internetowej patotransmisji, zapowiadając, że kolejne spotkanie skończy się ,,dostaniem wpierdol” oraz ,,zapakowanie go i przerzuceniem za zieloną granicę” w celu umożliwienia reżimowi białoruskiemu ukarania niesfornego obywatela. Sprawą zajmuje się bydgoska prokuratura. Z nagrania majowego wynika, że Olszański w centrum Bydgoszczy wniósł okrzyk ,,niech żyje Łukaszenka, niech żyje Putin”.

 

Mając powyższe na uwadze nie może być zgody na przykrywanie wulgarnej formuły prowadzenia aktywności politycznej oraz jawnego wspierania antydemokratycznego reżimu, rzekomą działalnością artystyczną. Z tego powodu zwracam się do członków Rady Programowej TVP3 Bydgoszcz o interwencję.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu