Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRok pandemiczny dobry finansowo dla Centrum Onkologii

Rok pandemiczny dobry finansowo dla Centrum Onkologii

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz środa, 28 lipiec 2021 06:41
Rok pandemiczny dobry finansowo dla Centrum Onkologii Fot: co.bydgoszcz.pl

Rok 2020 za sprawą światowej pandemii COVID-19 nieco rozmodelował system ochorny zdrowia. Priorytetem stała się walka z pandemią, na czym finansowo zyskały szpitale zajmujące się bezpośrednio chorymi na Covid-19. Na dalszy plan spadły natomiast inne świadczenia. Centrum Onkologii w Bydgoszczy rok 2020 zakończyło z blisko 11,9 mln zyskiem, pomimo tego, że w samą walkę z pandemią nie było zaangażowane.

Onkologia z uwagi na konieczność szybkiego wdrażania leczenia była tą dziedziną ochrony zdrowia, gdzie starano się chronić ją przed wpływem pandemii. Bydgoskie Centrum Onkologii stąd też starało się utrzymać poziom świadczeń sprzed pandemii, dodatkowo musząc się liczyć ze wzrostem kosztów operacyjnych związanych z zapewnieniem odpowiedniego reżimu sanitarnego oraz wzrostem wynagrodzeń dla pracowników. W rezultacie koszty szpitala – jak wynika z przyjętego przez Zarząd Województwa – w 2020 roku wyniosły ponad 412 mln zł, gdy w 2019 roku były to niespełna 388 mln zł. Pozwoliło to jednak dzięki również wzrostowi po stronie przychodów zwiększyć zysk w stosunku do 2019 roku o blisko 6,5 mln zł.

 

Wpływ na wzrost dochodów miala zapłata przez NFZ odsetek za przegraną z 2017 roku sprawę sądową, gdzie sąd w sporze o finansowanie programów lekowych przyznał rację szpitalowi. Wartość tych odsetek toblisko 783 mln zł.

 

Centrum Onkologii szacuje w oparciu o dzisiejsze dane, że rok 2021 przyniesie po odliczeniu podatku blisko 1 mln zł. Będzie to zysk znaczne mniejszy, ale Centrum Onkologii zalicza się do tych niewielu szpitali, które osiągają dodatni bilans finansowy.

 

Ostatnio portal onkomapa.pl we współpracy z fundacją Alivia opublikował ranking oparty o wskazania pacjentów i ich rodzin, w którym wskazano Centrum Onkologii jako najbardziej przyjazny szpital onkologiczny w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu