Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKIO oddaliło odwołanie. Naprawa Mostu Uniwersyteckiego może się rozpocząć

KIO oddaliło odwołanie. Naprawa Mostu Uniwersyteckiego może się rozpocząć

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 lipiec 2021 11:16
KIO oddaliło odwołanie. Naprawa Mostu Uniwersyteckiego może się rozpocząć Fot: ZDMiKP

Wybór oferty Kormost na naprawę Mostu Uniwersyteckiego jako najkorzystniejszą ofertę zaskarżył do Krajowej Izby Odwoławczej jeden z oferentów firma WANT sp. z .o.o. z Tczewa. W czwartek po południu KIO ogłosiło orzeczenie oddalające odwołanie.

Oznacza to, że teraz Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej będzie mógł podpisać z Kormostem umowę. Według oferty Kormost zobowiązał się naprawić Most Uniwersytecki w 183 dni od momentu podpisania umowy, oferują najniższą cenę ze wszystkich oferentów niecałe 6,3 mln zł. Patrząc na kalendarz nastąpić może to już po nowym roku.

 

Most Uniwersytecki został zamknięty w lutym po ekspetyzie prof. Krzysztofa Żółtowskiego, który wskazał na ryzyko wystąpienia katastrofy budowlanej. Opracowanie prof. Żółtowskiego jest też punktem wyjścia do praw naprawczych ujętych w tym postępowaniu przetargowym.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu