Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWymieniał kolo na S-5. Zginął w wyniku wypadku

Wymieniał kolo na S-5. Zginął w wyniku wypadku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 lipiec 2021 00:39

W czwartek tragicznie zakończyła się czynność wymiany koła w Maksymilianowie, na północnej obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5. Policjanci badają przyczyny zdarzenia, trzeba pamiętać, że wymiana koła i inne czynności na drogach szybkiego ruchu i autostradach to czynności ryzykowne, dlatego należy zachować szczególne środki bezpieczeństwa.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 6:35. Kierujący busem marki Citroen zjechał na wylączony z ruchu pas, aby dokonać czynności wymiany koła. W trakcie tej czynności w busa uderzył kierujący Nissanem, w rezultacie bus najechał na 48-latka wymieniającego koło. Podjęto próbę reanimacji, niestety mężczyzna zmarł. Dokładne przyczyny tego zajścia wyjaśni policyjne śledztwo.

 

Wymiana koła w nagłej sytuacji jest dozwolona na drodze ekspresowej, jest to jednak czynność ryzykowna z uwagi na dużą szybkość z jaką odbywa się ruch. Zanim przystąpimy do wymiany koła powinniśmy w odległośći 100 metrów postawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne.

 

Policyjne śledztwo wyjaśni czy zadbano w tym przypadku o ten podstawowy element bezpieczeństwa.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu