Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWymieniał kolo na S-5. Zginął w wyniku wypadku

Wymieniał kolo na S-5. Zginął w wyniku wypadku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 lipiec 2021 00:39

W czwartek tragicznie zakończyła się czynność wymiany koła w Maksymilianowie, na północnej obwodnicy Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5. Policjanci badają przyczyny zdarzenia, trzeba pamiętać, że wymiana koła i inne czynności na drogach szybkiego ruchu i autostradach to czynności ryzykowne, dlatego należy zachować szczególne środki bezpieczeństwa.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 6:35. Kierujący busem marki Citroen zjechał na wylączony z ruchu pas, aby dokonać czynności wymiany koła. W trakcie tej czynności w busa uderzył kierujący Nissanem, w rezultacie bus najechał na 48-latka wymieniającego koło. Podjęto próbę reanimacji, niestety mężczyzna zmarł. Dokładne przyczyny tego zajścia wyjaśni policyjne śledztwo.

 

Wymiana koła w nagłej sytuacji jest dozwolona na drodze ekspresowej, jest to jednak czynność ryzykowna z uwagi na dużą szybkość z jaką odbywa się ruch. Zanim przystąpimy do wymiany koła powinniśmy w odległośći 100 metrów postawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne.

 

Policyjne śledztwo wyjaśni czy zadbano w tym przypadku o ten podstawowy element bezpieczeństwa.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu