Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejne Biedronki stają się ,,placówkami pocztowymi”

Kolejne Biedronki stają się ,,placówkami pocztowymi”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 24 lipiec 2021 00:10
Kolejne Biedronki stają się ,,placówkami pocztowymi” Fot: Jeronimo Martins

W praktyce od 2018 roku wdrażany jest zakaz handlu w niedziele, który z roku na rok obejomwał coraz większa liczbę niedziel, które uzyskały status ,,niehandlowych”. Część sklepów po jakimś czasie znalazła sposób, aby wprowadzone przez parlament ograniczenie obejść, w ostatnim czasie widzimy, że zaczynaja w tym kierunku isć duże dyskonty, co zaczyna praktycznie pokazywać, że zakaz handlu w niedzielę okazuje się fikcją.

Wszystko tkwi w szczegółach, bo o ile co do zasady handel w niedziele ma być ograniczony, to jest kilka wyjątków, gdy przepisy nie mają zastosowania. Zakaz handlu w niedzielę nie obejmuje np. stacji benzynowych czy placówek pocztowych. Sprawiło to, że właściciele sklepów zaczęli świadczyć usługi pocztowe, od kilku lat widzimy to chociażby w przypadku sklepów Żabka dośc popularnych wBydgoszczy. Obok możliwości zrobienia zakupów możemy w takim sklepie nadać lub odebrać paczkę. Dominuje w praktyce dalej sprzedaż, ale jak się okazuje to wystarcza, aby przepisy ominąć. Toczyło się wokół tego kilka sporów prawnych, ale orzecznictwo sądowe jest takie, że wystarczy świadczyć usługi pocztowe, aby być wyłączonym spod zakazu handlu w niedzielę.

 

W ostatnim czasie coraz więcej sklepów wielkopowierzniowych poszło tą drogą. Sieć Biedronka do tej pory usługi pocztowe wprowadziła w przynajmniej 240 sklepach (na ponad 3 tys.), systematycznie ich przybywa. W Bydgoszczy na chwilę obecną mamy trzy takie sklepy.

 

Posłowie chcą uszczelnienia przepisów

Pojawiły się zapisy zmiany przepisów, aby furtka ,,placówki pocztowej” nie służyła do obchodzenia ograniczeń w handlu w niedzielę. Nie ma jednak pewności czy uda się uzyskać dla takich zmian większość, są bowiem głosy, że nie zgodzi się na zaostrzenie przepisów formacja wicepremiera Jarosława Gowina.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

  Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

  Etykiety: Zachem
 • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

  W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu