Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemont Nakielskiej może się zacząć dopiero za dwa lata

Remont Nakielskiej może się zacząć dopiero za dwa lata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 lipiec 2021 00:33

Rozbudowa ulicy Nakielskiej to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców Miedzynia oraz Wilczaku od wielu lat. Jak pokazują zakończone niedawno konsultacje społeczne wsprawie kolejności reaizowania nowych priorytetów inwestycyjnych, to również wyczekiwana inwestycja przez szersze rzesze bydgoszczan. Pojawił się ostatnio możliwy termin rozpoczęcia prac budowlanych.

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz odpowiadając na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha inforuje, że kwestie dokumentacyjno-projektowe mogą być gotowe w drugiej połowie 2023 roku, co jest możliwym terminem ruszenia z pracami budowlanymi. Przygotowania do rozubdowy Nakielskiej w ostatnich latach się komplikowały, chociażby z powodu konieczności opracowania przez miejskie wodociągi modelu hydrologicznego (kluczowego dla funkcjonowania systemu kanalizacyjnego na Miedzyniu w przyszłości), co trwało kilka miesięcy.

 

Ulica Nakielska ma około 5,5 km długości, dlatego realizację inwestycji planuje się w podziale na trzy odcinki:
- od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Nasypowej;
- od Nasypowej do wiaduktu kolejowego (najkrótszy);
- od wiaduktu kolejowego do ul. Łochowskiej

 

Ratusz prowadzi jednocześnie rozmowy z PKP SA w celu przebudowy wiaduktu kolejowego, aby było możliwe poszerzenie pod ulicy Nakielskiej, rozważana jest również koncepcja utworzenia przystanku kolejowego na Wilczaku.

W pierwszej kolejności miałby być realizowany odcine od ulicy Łochowskiej do wspomnianego wiaduktu kolejowego.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Gut: Jeżeli chodzi o szczepienia, to jesteśmy dokładnie między Paryżem a Moskwą

    Służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19, a respiratorów wystarczy – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że choruje teraz coraz więcej osób młodszych, którym grożą poważne powikłania pocovidowe.

  • Jakie będą skutki wojny rządu z Brukselą? Przede wszystkim gospodarcze

    Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności 3 paragrafów Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją w Polsce spolaryzowało emocje publiczne – środowiska bardziej eurosceptyczne uznały to jako element walki o polską suwerenność, z kolei euroentuzjaści zorganizowali protesty na których wprost straszyli, że rząd doprowadzi do wyprowadzenia Polski z Unii. Patrząc na to z góry można odnieść wrażenie, że jest to element wewnętrznego sporu politycznego w Polsce, cała ta sytuacja prowadzi jednak też do zwarcia Polski z Unią Europejską, co może przynieść też szkody gospodarcze Polsce.

Wiadomości z regionu