Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemont Nakielskiej może się zacząć dopiero za dwa lata

Remont Nakielskiej może się zacząć dopiero za dwa lata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 lipiec 2021 00:33

Rozbudowa ulicy Nakielskiej to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców Miedzynia oraz Wilczaku od wielu lat. Jak pokazują zakończone niedawno konsultacje społeczne wsprawie kolejności reaizowania nowych priorytetów inwestycyjnych, to również wyczekiwana inwestycja przez szersze rzesze bydgoszczan. Pojawił się ostatnio możliwy termin rozpoczęcia prac budowlanych.

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz odpowiadając na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha inforuje, że kwestie dokumentacyjno-projektowe mogą być gotowe w drugiej połowie 2023 roku, co jest możliwym terminem ruszenia z pracami budowlanymi. Przygotowania do rozubdowy Nakielskiej w ostatnich latach się komplikowały, chociażby z powodu konieczności opracowania przez miejskie wodociągi modelu hydrologicznego (kluczowego dla funkcjonowania systemu kanalizacyjnego na Miedzyniu w przyszłości), co trwało kilka miesięcy.

 

Ulica Nakielska ma około 5,5 km długości, dlatego realizację inwestycji planuje się w podziale na trzy odcinki:
- od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Nasypowej;
- od Nasypowej do wiaduktu kolejowego (najkrótszy);
- od wiaduktu kolejowego do ul. Łochowskiej

 

Ratusz prowadzi jednocześnie rozmowy z PKP SA w celu przebudowy wiaduktu kolejowego, aby było możliwe poszerzenie pod ulicy Nakielskiej, rozważana jest również koncepcja utworzenia przystanku kolejowego na Wilczaku.

W pierwszej kolejności miałby być realizowany odcine od ulicy Łochowskiej do wspomnianego wiaduktu kolejowego.

 

Warte obejrzenia

 • Lekkoatleci rozpoczęli zmagania – dramat Pawła Wojciechowskiego – udział bydgoszczanki w drugim medalu dla Polski

  W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się zmagania lekkoatletów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety jak na razie nie zanosi się na zbyt wiele medali zawodników z naszego regionu – właściwie nadzieje możemy mieć jedynie jeszcze w konkurencjach biegowych. Zanosi się, że będą to jedne z gorszych igrzysk ostatnich lat dla naszego regionu, ale także dla Polski bo po tygodniu zmagań olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli tylko dwa medale.

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

  Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

 • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

  Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu