Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemont Nakielskiej może się zacząć dopiero za dwa lata

Remont Nakielskiej może się zacząć dopiero za dwa lata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 lipiec 2021 00:33

Rozbudowa ulicy Nakielskiej to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców Miedzynia oraz Wilczaku od wielu lat. Jak pokazują zakończone niedawno konsultacje społeczne wsprawie kolejności reaizowania nowych priorytetów inwestycyjnych, to również wyczekiwana inwestycja przez szersze rzesze bydgoszczan. Pojawił się ostatnio możliwy termin rozpoczęcia prac budowlanych.

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz odpowiadając na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha inforuje, że kwestie dokumentacyjno-projektowe mogą być gotowe w drugiej połowie 2023 roku, co jest możliwym terminem ruszenia z pracami budowlanymi. Przygotowania do rozubdowy Nakielskiej w ostatnich latach się komplikowały, chociażby z powodu konieczności opracowania przez miejskie wodociągi modelu hydrologicznego (kluczowego dla funkcjonowania systemu kanalizacyjnego na Miedzyniu w przyszłości), co trwało kilka miesięcy.

 

Ulica Nakielska ma około 5,5 km długości, dlatego realizację inwestycji planuje się w podziale na trzy odcinki:
- od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Nasypowej;
- od Nasypowej do wiaduktu kolejowego (najkrótszy);
- od wiaduktu kolejowego do ul. Łochowskiej

 

Ratusz prowadzi jednocześnie rozmowy z PKP SA w celu przebudowy wiaduktu kolejowego, aby było możliwe poszerzenie pod ulicy Nakielskiej, rozważana jest również koncepcja utworzenia przystanku kolejowego na Wilczaku.

W pierwszej kolejności miałby być realizowany odcine od ulicy Łochowskiej do wspomnianego wiaduktu kolejowego.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

 • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

  Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

  Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu