Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemont Nakielskiej może się zacząć dopiero za dwa lata

Remont Nakielskiej może się zacząć dopiero za dwa lata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 lipiec 2021 00:33

Rozbudowa ulicy Nakielskiej to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców Miedzynia oraz Wilczaku od wielu lat. Jak pokazują zakończone niedawno konsultacje społeczne wsprawie kolejności reaizowania nowych priorytetów inwestycyjnych, to również wyczekiwana inwestycja przez szersze rzesze bydgoszczan. Pojawił się ostatnio możliwy termin rozpoczęcia prac budowlanych.

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz odpowiadając na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha inforuje, że kwestie dokumentacyjno-projektowe mogą być gotowe w drugiej połowie 2023 roku, co jest możliwym terminem ruszenia z pracami budowlanymi. Przygotowania do rozubdowy Nakielskiej w ostatnich latach się komplikowały, chociażby z powodu konieczności opracowania przez miejskie wodociągi modelu hydrologicznego (kluczowego dla funkcjonowania systemu kanalizacyjnego na Miedzyniu w przyszłości), co trwało kilka miesięcy.

 

Ulica Nakielska ma około 5,5 km długości, dlatego realizację inwestycji planuje się w podziale na trzy odcinki:
- od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Nasypowej;
- od Nasypowej do wiaduktu kolejowego (najkrótszy);
- od wiaduktu kolejowego do ul. Łochowskiej

 

Ratusz prowadzi jednocześnie rozmowy z PKP SA w celu przebudowy wiaduktu kolejowego, aby było możliwe poszerzenie pod ulicy Nakielskiej, rozważana jest również koncepcja utworzenia przystanku kolejowego na Wilczaku.

W pierwszej kolejności miałby być realizowany odcine od ulicy Łochowskiej do wspomnianego wiaduktu kolejowego.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu