Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraz z terminalem intermodalnym rozrosnąć mogą się magazyny

Wraz z terminalem intermodalnym rozrosnąć mogą się magazyny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 lipiec 2021 00:57

 

,,To jeden z najwazniejszych projektów w Polsce w korytarzu Bałtyk – Adriatyk” - tak na łamach anglojęzycznego portalu propertyfundsworld.com wypowiada się o planowanym terminalu intermodalnym Bydgoszcz Emilianowo Jakub Dudkiewicz z firmy Cresa działającej głównie w branży developerskiej.

 

Zdaniem Dudkiewicza Emilianowo może odegrać rolę centrum logistycznego za sprawą rozbudowywanej przez ostatnie lata bazy magazynowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, który znajduje się w sąsiedztwie Emilianowa. Firma Cresa Polska szacuje, że łączna baza magazynowa Bydgoszczy i Torunia to ponad 413 tys. metrów kwadratowych, do tego blisko 12 tys. jest obecnie w fazie budowy. Jakub Dudkiewicz wskazuje na dużych inwestorów jak Panattoni. Dudkiewicz informuje, że w sąsiedztwie Emilianowa ponad 100 tys. metrów kwadratowych zabezpieczyła firma Hilwood, zapowiadając tym samy rozwój bydgoskiej bazy magazynowej.

 

 

 

Kilka miesięcy temu Waimera Logistic Park kupiony został przez południowoafrykański fundusz Fortress REIT, zdaniem Dudkiewcza ten park logistyczny też ma duży potencjał do rozbudowy.

Jakub Dudkiewicz we wspomnianej publikacji branżowej przewiduje, że przygotowywana w Emilianowie budowa terminalu stała się impulsem dla kolejnych inwestorów z branży magazynowej do inwestowania w Bydgoszczy.

 

Wraz z terminalem intermodalnym rozrosnąć mogą się magazyny

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wciąż dwa odcinki S-10 między Bydgoszczą i Toruniem bez umów

  Do końca maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała podpisać umowy na budowę drogi ekspresowej S-10 między Bydgoszczą i Toruniem. Mamy sierpień i wciąż dwa odcinki, czyli 50% celu, nie zostały zrealizowane. Musimy się liczyć z tym, że te kilka tygodni opóźnienia przełoży się też na opóźnienia w realizacji inwestycji.

 • Czerwiec był ,,ekstremalnie ciepły”

  Był to trzeci najcieplejszy czerwiec w XXI wieku w Polsce, czwarty natomiast od 1951 roku (gdy prowadzone są pomiary) – wynika z raportu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Średnia temperatura w czerwcu wyniosła 18,6 stopnia Celsjusza i była o 1,8 stopnia powyżej normy.

Wiadomości z regionu