Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWraz z terminalem intermodalnym rozrosnąć mogą się magazyny

Wraz z terminalem intermodalnym rozrosnąć mogą się magazyny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 21 lipiec 2021 00:57

 

,,To jeden z najwazniejszych projektów w Polsce w korytarzu Bałtyk – Adriatyk” - tak na łamach anglojęzycznego portalu propertyfundsworld.com wypowiada się o planowanym terminalu intermodalnym Bydgoszcz Emilianowo Jakub Dudkiewicz z firmy Cresa działającej głównie w branży developerskiej.

 

Zdaniem Dudkiewicza Emilianowo może odegrać rolę centrum logistycznego za sprawą rozbudowywanej przez ostatnie lata bazy magazynowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, który znajduje się w sąsiedztwie Emilianowa. Firma Cresa Polska szacuje, że łączna baza magazynowa Bydgoszczy i Torunia to ponad 413 tys. metrów kwadratowych, do tego blisko 12 tys. jest obecnie w fazie budowy. Jakub Dudkiewicz wskazuje na dużych inwestorów jak Panattoni. Dudkiewicz informuje, że w sąsiedztwie Emilianowa ponad 100 tys. metrów kwadratowych zabezpieczyła firma Hilwood, zapowiadając tym samy rozwój bydgoskiej bazy magazynowej.

 

 

 

Kilka miesięcy temu Waimera Logistic Park kupiony został przez południowoafrykański fundusz Fortress REIT, zdaniem Dudkiewcza ten park logistyczny też ma duży potencjał do rozbudowy.

Jakub Dudkiewicz we wspomnianej publikacji branżowej przewiduje, że przygotowywana w Emilianowie budowa terminalu stała się impulsem dla kolejnych inwestorów z branży magazynowej do inwestowania w Bydgoszczy.

 

Wraz z terminalem intermodalnym rozrosnąć mogą się magazyny

Warte obejrzenia

 • Lekkoatleci rozpoczęli zmagania – dramat Pawła Wojciechowskiego – udział bydgoszczanki w drugim medalu dla Polski

  W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się zmagania lekkoatletów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety jak na razie nie zanosi się na zbyt wiele medali zawodników z naszego regionu – właściwie nadzieje możemy mieć jedynie jeszcze w konkurencjach biegowych. Zanosi się, że będą to jedne z gorszych igrzysk ostatnich lat dla naszego regionu, ale także dla Polski bo po tygodniu zmagań olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli tylko dwa medale.

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

  Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

 • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

  Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu