Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBrda zalewa bulwary

Brda zalewa bulwary

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 lipiec 2021 14:47
Brda zalewa bulwary Fot: Bogusław Białas

W okolicach Mostu Pomorskiego poruszanie po bulwarach nad Brdą może być trudne z uwagi na wylanie rzeki Brdy. Poziom tej rzeki jest wyższy niż zazwyczaj, ale wciąż daleki od poziomu uznawanego za ostrzegawczy. Dodatkowo może wystąpić zjawisko cofki.

Poziom Brdy według wskazania na wodomierzu w Smukale wskazuje 200 centymetrów. Natomiast poziom Wisły w Fordonie wzrósł do okolo 230 centymetrów. Z racji tego, że poziom Brdy, która naturalnie powinna wpływać do Wisły jest niższy, może prowadzić to do zjawiska cofki.

 

Poziom Brdy zazwyczaj jest niższy niż 200 centymetrów, stąd też wizualnie widzimy, że jest on wyższy i wylewa się na bulwar.

 

Bulwary w okolicach Mostu Pomorskiego są najniższej usytuowanym brzegiem, stąd też gdy Brda wylewa, to w tym miejscu widać to na najpierw.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu