Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBrda zalewa bulwary

Brda zalewa bulwary

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 lipiec 2021 14:47
Brda zalewa bulwary Fot: Bogusław Białas

W okolicach Mostu Pomorskiego poruszanie po bulwarach nad Brdą może być trudne z uwagi na wylanie rzeki Brdy. Poziom tej rzeki jest wyższy niż zazwyczaj, ale wciąż daleki od poziomu uznawanego za ostrzegawczy. Dodatkowo może wystąpić zjawisko cofki.

Poziom Brdy według wskazania na wodomierzu w Smukale wskazuje 200 centymetrów. Natomiast poziom Wisły w Fordonie wzrósł do okolo 230 centymetrów. Z racji tego, że poziom Brdy, która naturalnie powinna wpływać do Wisły jest niższy, może prowadzić to do zjawiska cofki.

 

Poziom Brdy zazwyczaj jest niższy niż 200 centymetrów, stąd też wizualnie widzimy, że jest on wyższy i wylewa się na bulwar.

 

Bulwary w okolicach Mostu Pomorskiego są najniższej usytuowanym brzegiem, stąd też gdy Brda wylewa, to w tym miejscu widać to na najpierw.

 

Warte obejrzenia

 • Lekkoatleci rozpoczęli zmagania – dramat Pawła Wojciechowskiego – udział bydgoszczanki w drugim medalu dla Polski

  W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się zmagania lekkoatletów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety jak na razie nie zanosi się na zbyt wiele medali zawodników z naszego regionu – właściwie nadzieje możemy mieć jedynie jeszcze w konkurencjach biegowych. Zanosi się, że będą to jedne z gorszych igrzysk ostatnich lat dla naszego regionu, ale także dla Polski bo po tygodniu zmagań olimpijskich biało-czerwoni wywalczyli tylko dwa medale.

 • Polacy zdobyli pierwszy medal – w Bydgoszczy widać jednak niedosyt

  To była noc wioślarskich emocji, gdy według czasu japońskiego dzień się rozpoczynał. Zgodnie ze starym zwyczajem w nowej siedzibie RTW Lotto Bydgostii zawodnicy, w tym także młodzi, którzy być może w przyszłości będą olimpijczykami, trenerzy, działacze oraz prezydent Rafał Bruski wspólnie kibicowali. Wszyscy szczególnie liczyli na dobre występy zawodników RTW Lotto oraz Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

  Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

 • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

  Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu