Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzczepienia w Bydgoszczy zwalniają a do odporości zbiorowej wciąż nam daleko

Szczepienia w Bydgoszczy zwalniają a do odporości zbiorowej wciąż nam daleko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 lipiec 2021 00:52

Dobra wiadość jest taka, że Bydgoszcz należy do gmin i powiatów, na których szczepienia realizowane są najszybciej. Znacznie gorsza już taka, że szczepienia spowalniają, do uzyskania 70-80% odporności populacyjnej wciąż nam daleko.

 

Do tej pory w pełni zaszczepione jest według danych Ministerstwa Zdrowia ponad 172,5 tys. bydgoszczan co stanowi 50,1% populacji, przynajmniej jedną dawkę otrzymało natomiast okolo 55% populacji. W ostatnim tygodniu na terenie Bydgoszczy wykonano ponad 17 tys. szczepień, nie jest to wynik ze szczytu, ale też nie taki mały. Bardziej martwić może jednak to, że pierwszą dawkę szczepionki otrzymało mniej niż 4 tys. osób, widoczny mamy zatem etap, gdy szczepione są osoby, które już przyjęły pierwszą dawkę, nowych zaszczepionych jest natomiast niewielu.

 

W piątek i w sobotę zorganizowane były mobilne punkty szczepień, gdzie można było zaszczepić się z ulicy, bez skierowania. Stanęły one przy ulicy Mostowej (piątek) i w Myślęcinku (sobota). Przez cały tydzień możemy się szczepić też w masowych punktach na UTP w godzinach 9:00 – 18:00 oraz w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w godzinach 8:00-18:00 (od poniedziałku do piątku). W tych punktach konieczna jest rejestracja, nie ma jednak problemów, aby w miarę szybko się zaszczepić. Najważniejsza jest nasza decyzja o zaszczepieniu się.

 

Bydgoszcz niewiele gorzej od średniej dla Unii Europejskiej

Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób stosuje nieco inną metodykę wyliczania zaszczepionej populacji, opierając się jedynie na osobach pelnoletnich. Celem Unii Europejskiej było uzyskanie do końca czerwca 70% populacji według tej metodyki. Jak na razie udało się dotrzeć jedyne do 66,4% zaszczepionych pierwszą dawką, a mamy już drugą połowę lipca.


W Bydgoszczy według tej metodyki mamy 65% zaszczepionych pierwszą dawką. W skali Polski tylko 57%.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu