Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny walczy o światła na krajowej 10

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny walczy o światła na krajowej 10

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 lipiec 2021 06:09
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny walczy o światła na krajowej 10 OpenStreetMaps

Krajowa 10 ma miano drogi śmierci, z uwagi na dość dużą liczbę wypadków. Od 2019 roku Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zabiega o budowę sygnalizacji świetlnej na wyjeździe z terenu BPPT w drogę krajową nr 10 – na wysokości stacji kolejowej Emilianowo (ul. Petersona). Do tej pory nie udało się jednak w tej sprawie dogadać z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Prezes BPPT Andrzej Półgrabski zwraca również uwagę na problematyczne korki jakie tworzą się przy wyjeździe z Parku. W dużej mierze dominuje na tym odcinku ruch ciężarowy. Montaż sygnalizacji świetlnej ułatwić mógłby wyjazd z ulicy Petersona tego typu pojazdom.

 

Analizując korespondencję pomiędzy BPPT i GDDKiA można odnieść wrażenie, że główna linia sporu toczy się o to kto ma ponieść koszty instalacji sygnalizacji, przy założeniu, że jest to tylko rozwiązanie chwilowe. W ramach planów budowy drogi ekspresowej S-10 na wysokości Emilianowa ma powstać bezkolizyjny węzeł. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny wskazując na potencjalne zagrożenie dla uczestników ruchu uważa, że GDDKiA powinna zbudować skrzyżowanie na swój koszt. Generalna Dyrekcja z kolei wskazuje, że w planach jest budowa kompleksowego węzła (w ramach S-10) oraz informuje też o tym, że dla poprawy bezpieczeństwa zwróciła się o instalacje kolejnego fotoradaru, jednocześnie informując, że możliwe jest przebudowanie skrzyżowania (w raz z montażem sygnalizacji) na koszt BPPT.

 

Jeżeli sprawy potoczą się planowo, to węzeł Emialianowo w ramach budowy drogi ekspresowej S-10 będzie gotowy w drugiej połowie 2025 roku. W sprawie co do tego czasu jak widać na dzisiaj mamy spór pomiędzy BPPT i GDDKiA.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu