Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica zbiera podpisy w sprawie odwołania ministra edukacji i szkolnictwa wyższego

Lewica zbiera podpisy w sprawie odwołania ministra edukacji i szkolnictwa wyższego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 16 lipiec 2021 00:29

- To wszystko świadczy o tym, że szkoła z wolnej i otwartej, ma być zamkniętą i pełną zniewolenia, takiego jak proponuje Prawo i Sprawiedliwość – tak przygotowane przez ministra Przemysława Czarnka projekty zmian w ustawie o szkolnictwie ocenia poseł Krzysztof Gawkowski. Od kilku tygodni w Polsce zbierane są podpisy pod wnioskiem o obywatelskie wotum nieufności wobec ministra Czarnka. W czwartek podpisy zbierali w Bydgoszczy posłowie Lewicy wraz z lokalnymi działaczami.

 

Największe kontrowersje jeżeli chodzi o propozycje zmian w prawie oświatowym, które wyszły z resortu ministra Przemysława Czarnka dotyczą wprowadzenia przepisu zakładającego karę do 3 lat pozbawienia wolności dla dyrektorów szkół za przekroczenie swoich uprawnień lub niedopełnienie obowiązków - Pierwszy raz w ustawie o szkolnictwie takie przepisy mają się znaleźć – mówi poseł Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.Gawkowski wskazuje, że do tej pory w ustawie o szkolnictwie nigdy nie stosowano przepisów karnych.

 

Kontrowersje budzą też propozycje zmiany zasad powoływania i odwoływania dyrektorów szkół. Obecnie jest to kompetencja głównie samorządów, zmiany chcą zwiększyć rolę powoływanych przez ministra kuratorów oświaty - Pan minister chce tak obsadzić stanowiska dyrektorów, aby były one obsadzane przez kuratorów oświaty. To nie są kuratorzy oświaty, to będą prokuratorzy oświaty, którzy będą funkcjonować w każdym województwie. I taki prokurator w zależności od tego, w jaki sposób określony aktyw pisowski będzie oceniał danego dyrektora szkoły, tak będzie tego dyrektora szkoły zmieniał – ocenia poseł Jan Szopiński z Lewicy.

 

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu