Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW piątek i w sobotę będzie można się zaszczepić podczas spaceru

W piątek i w sobotę będzie można się zaszczepić podczas spaceru

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 15 lipiec 2021 16:28

- Śledząc to co dzieje się w Europie, w innych krajach, chcemy zapobiec czwartej fali, aby była ona jak najmniej dotkliwa dla mieszkańców naszego miasta – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, zapowiadając piątkową i sobotnią akcję szczepień ,,bez skierowania”. Będziemy mogli przyjść się zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji, potrzebny będzie jedynie dowód osobisty.

 

W piątek w godzinach 14:00 – 20:00 będzie można się zaszczepić przy amfiteatrze przy ulicy Mostowej w centrum Bydgoszczy. W sobotę w godzinach 12:00 – 18:00 mobilny punkt szczepień stanie w Myślęcinku przy miasteczku ruchu drogowego.


Będą dostępne szczepionki Jonhson&Jonhson (jednodawkowa) i Pfizer (dwudawkowa). Akcję Bydgoszcz organizuje we współpracy z przychodnią Gizińscy.

 

Do tej pory w Bydgoszczy w pełni zaszczepiło się ponad 47% populacji, co jest na tle Polski i naszego województwa bardzo dobrym wynikiem, ale wciąż daleko nam do odporności populacyjnej - Nadal pozostaje bardzo duża grupa osób, które mogą się zaszczepić, a jednak do tej pory tego nie zrobiły. Stąd też Miasto Bydgoszcz organizuje te plenerowe punkty szczepień, aby zachęcić do szczepienia – wyjaśnia zastępca prezydenta Waszkiewicz.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu