Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmiana na stanowisku prezesa WZL

Zmiana na stanowisku prezesa WZL

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 lipiec 2021 13:50

W poniedziałek Rada Nadzorcza Wojskowych Zakładów Lotniczych odwołała z funkcji prezesa Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy Leszka Walczaka, który tę funkcję pełnił od kilku lat. Ta decyzja wywołała niezadowolenie części załogi.

Dzisiaj Wojskowe Zakłady Lotnicze funkcjonują już normalnie. Obowiązki prezesa powierzono tymczasowo wiceprezesowi Szymonowi Dankowskiemu. Będzie je pełnił do czasu wyboru nowego prezesa, Rada Nadzorcza ogłosiła już konkurs na to stanowisko..

 

Przyczyny odwołania Walczaka nie są na chwilę obecną znane. Walczak mógł jednak utracić zaufanie ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej bowiem w Radzie Nadzorczej zasiadają politycy formacji rządzącej – m.in. kurator oświaty Marek Gralik oraz radny wojewódzki Przemysław Przybylski.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu