Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDyrektor w Urzędzie Wojewódzkim chce kary za protestowanie

Dyrektor w Urzędzie Wojewódzkim chce kary za protestowanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 12 lipiec 2021 06:18

19 marca przypadła 40. rocznica wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981 roku z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. W tym samym czasie po przeciwnej stronie ulicy Jagiellońskiej odbył się więc przedstawicieli opozycji, którzy m.in. poprzez gwizdy wyrażali dezaprobatę wobec polityki polskiego rządu. Jak się okazuje – ich ścigania domaga się dyrektor w Urzędzie Wojewódzkim.

Tego dnia przy ulicy Jagiellońskiej doszło do dość burzliwych sytuacji, policjanci próbowali doprowadzić do rozwiązania tego zgromadzenia, mieli także wyrwać uczestnikom dwa megafony. Jednocześnie jak informują uczestnicy tego wiecu, było ono pod ochroną prawną, bowiem było zarejestrowane zgodnie z ustawą o zgromadzeniach publicznych.

 

Jak się dowiadujemy – policja prowadzi wobec uczestników wiecu postępowanie mające wyjaśnić, czy nie dopuścili się wykroczenia. Z akt tej sprawy wynika, że o ściganie oraz ukaranie wniósł zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zważywszy na to, że dyrektor ten jest podwładnym wojewody Mikołaja Bogdanowicza, a wniosek o ściganie złożył w ramach obowiązków służbowych, ta sprawa może być oceniana również przez pryzmat polityczny. W szczególności, że zgromadzenie naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego było zarejestrowane.

 

Prokurata sprawdza czy policja nie przekroczyła uprawnień

Uczestnicy wiecu, wobec którego interwencje podjęli policjanci, złożyli na nią skargę do prokuratury. Bydgoska prokuratura wyjaśnia, czy funkcjonariusze nie nadużyli swoich uprawnień oraz czy nie popełnili wykroczenia (odpowiedzialność głównie dowódców) zapisanego w artykule 54 kodeku wykroczeń – czyli zakłócania legalnego zgromadzenia.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu