Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUzdolniona muzycznie bydgoszczanka ze stypendium Oxfordu

Uzdolniona muzycznie bydgoszczanka ze stypendium Oxfordu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 11 lipiec 2021 00:39
Uzdolniona muzycznie bydgoszczanka ze stypendium Oxfordu Fot: PZSP Bydgoszcz

W prestiżowym kursie ,,Oxford Flute Summer School” weźmie udział Weronika Zych, absolwentka klasy fletu Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Kurs ma 35 letnią tradycję, a wykładali na nim tacy wybitni artyści jak m. in.: Jacques Zoon, William Bennett, Peter Lloyd, Michael Cox, Jeanne Baxtresser, Wissam Boustany, Michel Debost, Katherine Kemler, Patricia Morris.

Kurs odbędzie się w sierpniu. Weronika Zych ma na swoim koncie już kilka sukcesów – w 2013 roku mając 11 lat wygrała Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych w Warszawie.

 

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy szczyci się także wysokimi ocenami jakie uzyskali tegoroczni maturzyści. Średnia dla języka polskiego wyniosła w tej szkole 68,94%, gdy średnia dla kraju to 55%, a dla naszego województwa jeszcze mniej. Z matematyki uczniowie szkoły muzycznej uzyskali średnio 68,83% (średnia dla Polski to 56%), natomiast z języka angielskiego aż 94,3% (średnia dla kraju 76%).

 

Wśród absolwentów z wysokimi wynikami na polskiej maturze znalazł się Chińczyk ShengYe Cheng.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu