Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFotoradar na krajowej 10 bije rekordy

Fotoradar na krajowej 10 bije rekordy

Napisane przez  Ł.R. / www.moto.pl Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 lipiec 2021 00:01
Fotoradar na krajowej 10 bije rekordy Fot: GIDT.gov

W ostatnim czasie rozpisano przetargi na odcinki przyszłej drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Droga ta zyskała miano ,,drogi śmierci”, z uwagi na dużą liczbę wypadków. Nie ma właściwie miesiąca bez ofiar śmiertelnych na krajowej 10. Na budowę S-10 poczekamy jeszcze kilka lat, a do tego czasu Generalna Inspekcja Transportu Drogowego chce walczyć o bezpieczeństwo nowymi fotoradarami.

 

Z jednej strony mamy niezbyt bezpieczną infrastrukturę, z drugiej jednak nagminnie łamiących przepisy kierowców. Obecnie pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem na DK10 mamy jeden fotoradar ulokowany w Solcu Kujawskim, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jak przyznaje GITD na portalu moto.pl, w maju w tym miejscu wykonano ponad 800 zdjęć, co jest rekordem w skali kraju.

 

Niespełna 2 km od tego miejsca GITD planuje zainstalować nowy radar wyższej kategorii MultaRadarCD, który będzie wstanie jednocześnie monitorować oba pasy ruchu.

 

Jeżeli plany dotyczące budowy S-10 zostaną dochowane, to powinna być ona dostępna pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem do 2025 roku, wówczas będzie można spokojnie pędzić 120 km/h zgodnie z przepisami. Do tego czasu musimy jeździć znacznie wolniej, bądźmy odpowiedzialni!

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu