Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFotoradar na krajowej 10 bije rekordy

Fotoradar na krajowej 10 bije rekordy

Napisane przez  Ł.R. / www.moto.pl Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 10 lipiec 2021 00:01
Fotoradar na krajowej 10 bije rekordy Fot: GIDT.gov

W ostatnim czasie rozpisano przetargi na odcinki przyszłej drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Droga ta zyskała miano ,,drogi śmierci”, z uwagi na dużą liczbę wypadków. Nie ma właściwie miesiąca bez ofiar śmiertelnych na krajowej 10. Na budowę S-10 poczekamy jeszcze kilka lat, a do tego czasu Generalna Inspekcja Transportu Drogowego chce walczyć o bezpieczeństwo nowymi fotoradarami.

 

Z jednej strony mamy niezbyt bezpieczną infrastrukturę, z drugiej jednak nagminnie łamiących przepisy kierowców. Obecnie pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem na DK10 mamy jeden fotoradar ulokowany w Solcu Kujawskim, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jak przyznaje GITD na portalu moto.pl, w maju w tym miejscu wykonano ponad 800 zdjęć, co jest rekordem w skali kraju.

 

Niespełna 2 km od tego miejsca GITD planuje zainstalować nowy radar wyższej kategorii MultaRadarCD, który będzie wstanie jednocześnie monitorować oba pasy ruchu.

 

Jeżeli plany dotyczące budowy S-10 zostaną dochowane, to powinna być ona dostępna pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem do 2025 roku, wówczas będzie można spokojnie pędzić 120 km/h zgodnie z przepisami. Do tego czasu musimy jeździć znacznie wolniej, bądźmy odpowiedzialni!

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu