Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz słynie z Christine Mboma i Toma Walsha

Bydgoszcz słynie z Christine Mboma i Toma Walsha

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 04 lipiec 2021 00:12
Christine Mboma Christine Mboma Fot: Paweł Skraba

Środowy 3. Memoriał Ireny Szewińskiej został zauważony w światowych mediach sportowych, pomimo dość gorącego okresu związanego z turniejem piłkarskim Euro 2020. Bydgoski miting był jednak jednym z ostatnich tego typu zawodów lekkoatletycznych przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Zagraniczne media skupiają się głównie na biegaczce Christine Mboma i rzucającym młocie Nowozelandczyku Tomie Walshu.

Wspomnieć należy, że pomimo trudności w przemieszczaniu się po świecie, do Bydgoszczy zawitali zagraniczni dziennikarze.

 

Reprezentująca Namibii Christine Mboma zdominowała na stadionie Zawiszy bieg na 400 metrów uzyskując czas 48,54. Reprezentująca Polskę Justyna Święty-Ersetic zajęła drugie miejsce, ze znacznie gorszym czasem 51.91. Portal Insidentegames.biz w tytule pisze, że na memoriale Ireny Szewińskiej Mboma pobiła rekord świata do 20 lat, ustanawiając jednocześnie nowy rekord mitingu. W zajawce publikacji dowiemy się też, że Mboma tak szybko pobiegła w Bydgoszczy. Portal zauważa, że Christine Mboma w ostatnim czasie z zawodów na zawody biega coraz szybciej. Omawiana publikacja jest jedną z wielu na światowych portalach. O Mboma może być zatem głośno za kilka tygodni w Tokio.

 

Drugą gwiazdą medialną 3. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy stał się reprezentant Nowej Zelandii Tomas Walsh, który w 2016 roku na Igrzyskach w Rio wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą. W Bydgoszczy wygrał rzucając na 21,46 metra, nieco dalej niż Serb Armin Sinancevic i Nigeryjczyk Chuk Enekwechi. Reprezentujący Polskę Michał Haratyk znalazł się tuż za podium.

 

Portal Stuff.Co.Nz pisze o nim jako kandydacie do medalu olimpijskiego, wskazując, że w Bydgoszczy podtrzymał serię 4 zwycięstw na zawodach międzynarodowych. Portal wskazuje, że Walsh będzie faworytem do medalu w Tokio, ale też wskazał, że zawodnikowi po raz kolejny nie udało się rzucić powyżej 22 metrów.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu