Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłody Brytyjczyk odroczył studia i przyjechał do Bydgoszczy zdobywać doświadczenie

Młody Brytyjczyk odroczył studia i przyjechał do Bydgoszczy zdobywać doświadczenie

Napisane przez  Ł.R. / The Guardian Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 lipiec 2021 06:51
Młody Brytyjczyk odroczył studia i przyjechał do Bydgoszczy zdobywać doświadczenie Fot: Bartosz Bieliński

Daniel Pye ma 23 lata, jeszcze jakiś rok temu pracował w jednej sieci supermarketów, chcąc się rozwijać zaczął analizować oferty pracy w Polsce, tak zatrudnił się w jednej z bydgoskich szkół językowych jako nauczyciel angielskiego. O jego decyzjach życiowych możemy dowiedzieć się z prywatnego bloga, ostatnio również z brytyjskiego dziennika ,The Guardian”.

 

Dziennik na swoich łamach prowadzi cykl, w którym pyta młodych Brytyjczyków jak postrzegają swoje przyszłe życie w świecie popandemicznym. Pye w Bydgoszczy mieszka od sierpnia. Z jego wypowiedzi dla ,,The Guardian” można wywnioskować, że do Polski przyjechał z dwóch głównych powodów. Z jednej strony zawiedziony był tym jak brytyjski rząd radzi sobie z pandemią, obostrzenia na wyspach były w tamtym okresie duża dalsze od tych w Polsce. Z drugiej strony nauczanie Polaków w Bydgoszczy uznał za lepszą perspektywę rozwoju, niż studia magisterskie w trybie on-line.

 

Daniel Pye przyznaje, że nie był zadowolony z wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ale mieszkając w Polsce dostrzegł jej wiele wad, które mają wynikać z technokratycznego zarządzania. Zdaniem Pye program szczepień w Unii Europejskiej jest chaotyczny.

 

Wielka Brytania jako pierwsza w Europie rozpoczęła szczepienia, na kilka tygodni przed tym jak rozpoczęły się one w krajach UE wśród personelu medycznego i właściwie kilka miesięcy przed tym jak ten program w Polsce stał się powszechny.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu