Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowy dowódca Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO

Nowy dowódca Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 lipiec 2021 08:34
Nowy dowódca Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO Fot: JFTC

Misję dowódcy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO piastuje się co do zasady trzy lata, w ubiegłą środę kierującego jednostką od lipca 2019 gen. Adama Joksa zastąpił inny polski generał Piotr Malinowski. Ma to związek z odpowiedzialnym zadaniem jakie gen. Joksowi powierzył minister obrony narodowej.

 

Kilka tygodni temu minister Mariusz Błaszczak mianował gen. Adama Joksa dowódcą V Korpusu USA Army, będącego elementem obecności wojsk amerykańskich w Europie. Do 2013 roku V Korpus USA Army stacjonował w Niemczech. W ubiegłym roku został odtworzony, powstaje obecnie wysunięte dowództwo V Korpusu USA Army w Poznaniu. Główny sztab znajduje się w Fort Knox w stanie Kentucky.

 

Polską zmianę w dowodzeniu Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO dokończy gen. bryg. Piotr Malinowski - Nie osiągniemy, jednak, wielkich efektów w pojedynkę. Dlatego musimy działać razem, jako jeden zgrany zespół. Razem, wykorzystamy nasze zalety i zdolności, i sprawimy, że efekty naszej pracy zyskają najwyższe uznanie Sojuszu. Cieszę się, że mogę być częścią tego zespół – powiedział w środę do żołnierzy, gdy obejmował funkcję nowego dowódcy. Misję na tym stanowisku będzie pełnił jednak jedynie rok, wówczas dowódcą zostanie przedstawiciel innego państwa sojuszniczego.

 

Przed przyjęciem obowiązków dowódcy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO gen. dyw. Piotr Malinowski pełnił funkcję szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Brał udział w misji wojskowej w Iraku. W latach 2008-2011 służył w ojuszniczym Dowództwie ds. Transformacji NATO w Norfolk w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim oraz kurs planowania dla oficerów sztabowych traktaktu północnoatlantyckiego w szkole NATO w Oberammergau.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu