Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek obiecuje, że przyjrzy się jak rozwiązać problem korków w Białych Błotach

Marszałek obiecuje, że przyjrzy się jak rozwiązać problem korków w Białych Błotach

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 lipiec 2021 07:11

Koncepcja budowy obwodnicy Białych Błot, która wyprowadziła by ruch z miejscowości pomiędzy Bydgoszczą i węzłem drogi S-5/S-10 pojawiła się pod koniec 2017 roku, do dzisiaj nie rozpisano jeszcze przetargu na studium STEŚ- który miałby wskazać jej przebieg. Być może przetarg będzie na dniach, ale do fizycznej realizacji przyjdzie nam poczekać jeszcze lata. Tym samym problem korków jest odczuwalny.

 

O tym problemie w ubiegłym tygodniu na zdalnej sesji Sejmiku Województwa mówił radny Roman Jasiakiewicz. Padła sugestia, aby np. spróbować poszerzyć drogę do dwóch pasów o kolejne odcinki (droga wojewódzka nr 223 w granicach Bydgoszczy jest dwupasmowa).

 

- Przebieg 223 przez same Białe Błota tam gdzie jest gęsta i zwarta zabudowa jest piekielnie trudny do zmodernizować, aby odkorkować piętrzące potoki samochodów – odniósł się marszałek Piotr Calbecki, który przyznał jednak, że problem dostrzega, dlatego chce aby doszło do rozmów między samorządowcami, które pozwolą rozwiązać w jakimś stopniu problemy komunikacyjne, do czasu realizacji obwodnicy.

 

- Wielki węzeł na S-10,a wjazd po prostu beznadziejny. Bez sensu sytuacja – ocenił marszałek Piotr Całbecki.

 

A może postawić na Duńską?

Od kilku miesięcy w Białych Błotach kierowcy przejeżdżają przez rondo turbinowe biegnące wzdłuż ulicy Szubińskiej. Rondo usprawniło przejazd przez skrzyżowanie tej ulicy z Ofiar Hitleryzmu w kierunku ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy oraz drogi wiodącej na Trzciniec. Ulica w kierunku Trzcinca odbija też we fragment ulicy Duńskiej, która dalej biegnie w kierunku Białych Błot, ale jest niedokończona. Gdyby wydłużyć Duńską o kilkaset metrów, można by na Rondzie płk. Antoniego Grygiera (w ubiegły czwartek odsłonięto tabliczkę nowego patrona) odseparować ruch biegnący z docelowo do węzła od mieszkańców południowej części Białych Błot, dojeżdżających do swoich domów.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu