Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNaprawa Mostu Uniwersyteckiego się może opóźnić. Postępowanie przetargowe się przedłuża

Naprawa Mostu Uniwersyteckiego się może opóźnić. Postępowanie przetargowe się przedłuża

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 lipiec 2021 06:04
Naprawa Mostu Uniwersyteckiego się może opóźnić. Postępowanie przetargowe się przedłuża Fot: ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wybrał oferenta w przetargu na naprawę Mostu Uniwersyteckiego, głównie chodzi o funkcjonowanie systemu want utrzymujących – wybrano ofertę firmy Kormost, która związana jest kapitałowo z budowniczym tego mostu.

Firma Kormost zaproponowała najniższą cenę – niecałe 6,3 mln zł oraz zobowiązała się wykonać prace naprawcze w ciągu 180 dni od momentu podpisania umowy.

 

Przyczyną zamknięcia mostu są anomalie w zawieszeniu want, które w opinii prof. Krzysztofa Żółtowskiego mogły doprowadzić do katastrofy budowlanej. Zadaniem wykonawcy będzie naprawa tego, samo zrozumienie zjawisk jakie zaszły na Moście Uniwersyteckim wymaga nieco szerszej wiedzy z dziedziny fizyki oraz budownictwa. Punktem wyjścia ma być ekspertyza prof. Krzysztofa Żółtowskiego. W oparciu o tę analizę wykonawca będzie zobowiązany opracować koncepcję projektową, która po zaakceptowaniu przez ZDMiKP będzie musiała zostać wdrożona.

 

Jest odwołanie

Do rozstrzygnięcia tego przetargu, jak udało nam się ustalić, wpłynęły odwołania, które będą rozpatrywane przez Krajową Izbę Odwoławczą. Przełoży się to na późniejsze podpisanie umowy, a w przypadku uznania odwołania na konieczność ponownego rozstrzygnięcia przetargu.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejm nie był wstanie przyjąć rezolucji uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

   

  Sytuacja przynajmniej zaskakująca, a na pewno wizerunkowo uderzająca w Sejm jako izbę miała miejsce w czwartek w Sejmie RP. Tego dnia Sejm miał przyjąć stanowisko, w którym stwierdza Rosję za państwo wspierające terroryzm, jak czytamy w projekcie uchwał – Sejm RP stwierdza, że Federacja Rosyjska systematycznie narusza prawa człowieka, prawo międzynarodowe oraz Kartę Narodów Zjednoczonych (..) Dokonuje (…) zbrodni wojennych i ludobójstw, podejmuje wrogie działania gospodarcze, w szczególności w sferze energetyki.

  Etykiety: Sejm RP
 • Ponad pięciokrotny spadek w listopadzie liczby zakażeń na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres października. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu