Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNaprawa Mostu Uniwersyteckiego się może opóźnić. Postępowanie przetargowe się przedłuża

Naprawa Mostu Uniwersyteckiego się może opóźnić. Postępowanie przetargowe się przedłuża

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 lipiec 2021 06:04
Naprawa Mostu Uniwersyteckiego się może opóźnić. Postępowanie przetargowe się przedłuża Fot: ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wybrał oferenta w przetargu na naprawę Mostu Uniwersyteckiego, głównie chodzi o funkcjonowanie systemu want utrzymujących – wybrano ofertę firmy Kormost, która związana jest kapitałowo z budowniczym tego mostu.

Firma Kormost zaproponowała najniższą cenę – niecałe 6,3 mln zł oraz zobowiązała się wykonać prace naprawcze w ciągu 180 dni od momentu podpisania umowy.

 

Przyczyną zamknięcia mostu są anomalie w zawieszeniu want, które w opinii prof. Krzysztofa Żółtowskiego mogły doprowadzić do katastrofy budowlanej. Zadaniem wykonawcy będzie naprawa tego, samo zrozumienie zjawisk jakie zaszły na Moście Uniwersyteckim wymaga nieco szerszej wiedzy z dziedziny fizyki oraz budownictwa. Punktem wyjścia ma być ekspertyza prof. Krzysztofa Żółtowskiego. W oparciu o tę analizę wykonawca będzie zobowiązany opracować koncepcję projektową, która po zaakceptowaniu przez ZDMiKP będzie musiała zostać wdrożona.

 

Jest odwołanie

Do rozstrzygnięcia tego przetargu, jak udało nam się ustalić, wpłynęły odwołania, które będą rozpatrywane przez Krajową Izbę Odwoławczą. Przełoży się to na późniejsze podpisanie umowy, a w przypadku uznania odwołania na konieczność ponownego rozstrzygnięcia przetargu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu