Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNaprawa Mostu Uniwersyteckiego się może opóźnić. Postępowanie przetargowe się przedłuża

Naprawa Mostu Uniwersyteckiego się może opóźnić. Postępowanie przetargowe się przedłuża

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 lipiec 2021 06:04
Naprawa Mostu Uniwersyteckiego się może opóźnić. Postępowanie przetargowe się przedłuża Fot: ZDMiKP

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wybrał oferenta w przetargu na naprawę Mostu Uniwersyteckiego, głównie chodzi o funkcjonowanie systemu want utrzymujących – wybrano ofertę firmy Kormost, która związana jest kapitałowo z budowniczym tego mostu.

Firma Kormost zaproponowała najniższą cenę – niecałe 6,3 mln zł oraz zobowiązała się wykonać prace naprawcze w ciągu 180 dni od momentu podpisania umowy.

 

Przyczyną zamknięcia mostu są anomalie w zawieszeniu want, które w opinii prof. Krzysztofa Żółtowskiego mogły doprowadzić do katastrofy budowlanej. Zadaniem wykonawcy będzie naprawa tego, samo zrozumienie zjawisk jakie zaszły na Moście Uniwersyteckim wymaga nieco szerszej wiedzy z dziedziny fizyki oraz budownictwa. Punktem wyjścia ma być ekspertyza prof. Krzysztofa Żółtowskiego. W oparciu o tę analizę wykonawca będzie zobowiązany opracować koncepcję projektową, która po zaakceptowaniu przez ZDMiKP będzie musiała zostać wdrożona.

 

Jest odwołanie

Do rozstrzygnięcia tego przetargu, jak udało nam się ustalić, wpłynęły odwołania, które będą rozpatrywane przez Krajową Izbę Odwoławczą. Przełoży się to na późniejsze podpisanie umowy, a w przypadku uznania odwołania na konieczność ponownego rozstrzygnięcia przetargu.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Dwa lata po wybuchu wojny – poparcie Polaków dla Ukrainy spadło, ale jest raczej stabilne

  84% Polaków uważa według lutego badania Eurobarometr (na zlecenie Parlamentu Europejskiego), że trzeba wspierać Ukrainę na wojnie z Rosją, swój sprzeciw wyraża tylko 14% respondentów. Jak porównamy ten wynik z jesiennym badaniem, to poparcie dla Ukrainy wśród Polaków wzrosło minimalnie o 1 punkt procentowy co oznacza, że mamy raczej stabilną tendencję.

 • Pesa dostarczy przynajmniej jeden nowy pociąg dla województwa

  W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

Wiadomości z regionu