Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęły się odbiory na Kujawskiej

Rozpoczęły się odbiory na Kujawskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 czerwiec 2021 00:20
Rozpoczęły się odbiory na Kujawskiej Fot: ZDMiKP

Inwestycja polegająca na budowie linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej (tramwaje jeżdżą już od grudnia) wraz z przebudową tej ulicy oraz rond Kujawskiego i Bernardyńskiego zbliża się ku końcowi. Zamawiający w imieniu Bydgoszczy – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął procedurę odbierania inwestycji od wykonawcy.

 

Z wnioskiem o rozpoczęcie procedury odbiorów zwrócił się wykonawca. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w tym tygodniu chce skontrolować oznakowanie na obszarze inwestycji, jeżeli jest ona wykonana prawidłowo, to w przyszłym tygodniu zostanie testowo uruchomiona sygnalizacja świetlna, która będzie dalej synchronizowała z miejskim systemem ITS. Jeżeli jakieś elementy nie zyskają akceptacji przez ZDMiKP, wówczas wykonawca będzie musiał je poprawić. Na razie wstrzymano się natomiast z nasadzeniami zieleni na obszarze inwestycyjnym, z uwagi na upały, które nie sprzyjają nasadzeniom. Te prace będą wykonane w bardziej optymalnych warunkach atmosferycznych.

 

Pomysł budowy torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej pojawił się w dokumentach planistycznych już w latach 70. Faktyczna realizacja inwestycji ruszyła dopiero w okolicach 2017 roku, a obecnie jesteśmy świadkami prac wykończeniowych. Koszt przebudowy Kujawskiej i rond to 174 mln zł, co sprawia, że jest to jedna z większych inwestycji w Bydgoszczy w ostatnich latach. Długość torowiska to ponad kilometr.

 

Na razie nie wiadomo kiedy tramwaje powrócą z Ronda Bernardyńskiego w kierunku Babiej Wsi, fragment torowiska będzie trzeba zbudować od nowa, z uwagi na podwyższenie poziomu ronda.

 

Warte obejrzenia

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

 • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

  Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

   

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

 • Nowa Szóstka Wyborcza Portalu Kujawskiego

  Podobnie jak przed czterema laty chcemy zaproponować kandydatom poparcie wypracowanych przez nas sześciu postulatów, jako swego rodzaju kontraktu wyborczego ponad podziałami politycznymi. Zachęcamy kandydatów do zainteresowania się nimi i rozważenia ich poparcia, my na pewno będziemy natomiast ich z tego rozliczać.

 • Kobiety nie są równie ważne jak mężczyźni (Ranking feminizacji list wyborczych)

  Równouprawnienie – to dość popularny slogan polityczny, w szczególności po lewej stronie sceny politycznej, ale jak spojrzymy na reprezentację okręgu bydgoskiego w Sejmie, to panie stanowią zaledwie 25% stanu osobowego posłów. Jak spojrzymy na listy wyborcze – żadna z kobiet nie jest liderką listy!

Wiadomości z regionu