Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczęły się odbiory na Kujawskiej

Rozpoczęły się odbiory na Kujawskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 czerwiec 2021 00:20
Rozpoczęły się odbiory na Kujawskiej Fot: ZDMiKP

Inwestycja polegająca na budowie linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kujawskiej (tramwaje jeżdżą już od grudnia) wraz z przebudową tej ulicy oraz rond Kujawskiego i Bernardyńskiego zbliża się ku końcowi. Zamawiający w imieniu Bydgoszczy – Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął procedurę odbierania inwestycji od wykonawcy.

 

Z wnioskiem o rozpoczęcie procedury odbiorów zwrócił się wykonawca. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w tym tygodniu chce skontrolować oznakowanie na obszarze inwestycji, jeżeli jest ona wykonana prawidłowo, to w przyszłym tygodniu zostanie testowo uruchomiona sygnalizacja świetlna, która będzie dalej synchronizowała z miejskim systemem ITS. Jeżeli jakieś elementy nie zyskają akceptacji przez ZDMiKP, wówczas wykonawca będzie musiał je poprawić. Na razie wstrzymano się natomiast z nasadzeniami zieleni na obszarze inwestycyjnym, z uwagi na upały, które nie sprzyjają nasadzeniom. Te prace będą wykonane w bardziej optymalnych warunkach atmosferycznych.

 

Pomysł budowy torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej pojawił się w dokumentach planistycznych już w latach 70. Faktyczna realizacja inwestycji ruszyła dopiero w okolicach 2017 roku, a obecnie jesteśmy świadkami prac wykończeniowych. Koszt przebudowy Kujawskiej i rond to 174 mln zł, co sprawia, że jest to jedna z większych inwestycji w Bydgoszczy w ostatnich latach. Długość torowiska to ponad kilometr.

 

Na razie nie wiadomo kiedy tramwaje powrócą z Ronda Bernardyńskiego w kierunku Babiej Wsi, fragment torowiska będzie trzeba zbudować od nowa, z uwagi na podwyższenie poziomu ronda.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu