Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGrzywna dla radnego wzrosła do 2 tys. Chodzi o zniszczenie banerów

Grzywna dla radnego wzrosła do 2 tys. Chodzi o zniszczenie banerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 czerwiec 2021 16:55
Baner przed zerwaniem Baner przed zerwaniem

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy zapadł wyrok stwierdzający, że radny Bogdan Dzakanowski we wrześniu 2019 roku zniszczył baner krytykujący partie rządzącą. Radny ma zapłacić 2 tys. zł grzywny oraz pokryć koszty sądowe. Przedstawicieli stron nie było dzisiaj w sądzie, raczej żadna z nich nie jest w pełni usatysfakcjonowana z wyroku.

we wrześniu 2019 roku przed budynkiem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy zaparkowana była przyczepa z banerem krytykującym rządy PiS-u, będącego własnością Komitetu Obrony Demokracji. Kamera sądowa zarejestrowała jak baner niszczy i zabiera radny Bogdan Dzakanowski. Później radny zdecydował się przekazać ukradziony baner na policję.

 

Pierwszy raz Sąd Rejonowy w tej sprawie wydał wyrok we wrześniu ubiegłego roku skazując radnego na 500 zł grzywny. Od wyroku odwołała się strona pokrzywdzona, właściciel banerów, czyli Komitet Obrony Demokracji. KOD od samego początku stał na stanowisku, że radny dokonał kradzieży banerów, czym dopuścić miał się nie wykroczenia, ale przestępstwa, a zatem powinien odpowiadać z kodeksu karnego, z którego skazanie oznaczałoby utratę funkcji w Radzie Miasta. Sąd drugiej instancji uznał to zażalenie i sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia, dzisiaj zapadł bardziej dotkliwy wyrok, bowiem sąd podniósł grzywnę do 2 tys. zł.

 

Sąd stwierdził, że zamiarem radnego nie było zabranie mienia w postaci banerów, w celu wzbogacenia się, ale jedynie zniszczenie treści krytykującej rządy Zjednoczonej Prawicy, wartość samej szkody oszacowano poniżej 500 zł, stąd też sprawę zakwalifikowano jako wykroczenie.

 

Strony mogą od tego wyroku się jeszcze odwoływać.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu