Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGrzywna dla radnego wzrosła do 2 tys. Chodzi o zniszczenie banerów

Grzywna dla radnego wzrosła do 2 tys. Chodzi o zniszczenie banerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 czerwiec 2021 16:55
Baner przed zerwaniem Baner przed zerwaniem

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy zapadł wyrok stwierdzający, że radny Bogdan Dzakanowski we wrześniu 2019 roku zniszczył baner krytykujący partie rządzącą. Radny ma zapłacić 2 tys. zł grzywny oraz pokryć koszty sądowe. Przedstawicieli stron nie było dzisiaj w sądzie, raczej żadna z nich nie jest w pełni usatysfakcjonowana z wyroku.

we wrześniu 2019 roku przed budynkiem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy zaparkowana była przyczepa z banerem krytykującym rządy PiS-u, będącego własnością Komitetu Obrony Demokracji. Kamera sądowa zarejestrowała jak baner niszczy i zabiera radny Bogdan Dzakanowski. Później radny zdecydował się przekazać ukradziony baner na policję.

 

Pierwszy raz Sąd Rejonowy w tej sprawie wydał wyrok we wrześniu ubiegłego roku skazując radnego na 500 zł grzywny. Od wyroku odwołała się strona pokrzywdzona, właściciel banerów, czyli Komitet Obrony Demokracji. KOD od samego początku stał na stanowisku, że radny dokonał kradzieży banerów, czym dopuścić miał się nie wykroczenia, ale przestępstwa, a zatem powinien odpowiadać z kodeksu karnego, z którego skazanie oznaczałoby utratę funkcji w Radzie Miasta. Sąd drugiej instancji uznał to zażalenie i sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia, dzisiaj zapadł bardziej dotkliwy wyrok, bowiem sąd podniósł grzywnę do 2 tys. zł.

 

Sąd stwierdził, że zamiarem radnego nie było zabranie mienia w postaci banerów, w celu wzbogacenia się, ale jedynie zniszczenie treści krytykującej rządy Zjednoczonej Prawicy, wartość samej szkody oszacowano poniżej 500 zł, stąd też sprawę zakwalifikowano jako wykroczenie.

 

Strony mogą od tego wyroku się jeszcze odwoływać.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu