Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy publiczne rozgłośnie tracą na znaczeniu

W Bydgoszczy publiczne rozgłośnie tracą na znaczeniu

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 czerwiec 2021 06:30

W okresie grudzień – liderami słuchalności w Bydgoszczy było RMF FM i Radio Zet, ze zdecydowanym podkreśleniem tej pierwszej rozgłośni – wynika badania Komitetu Badań Radiowych. Największe spadki z mediów publicznych zanotowały natomiast Radio PiK i Trójka.

W prezentowanym okresie największą słuchalność w Bydgoszczy miało radio RMF FM – 25,3%, w porowaniu z analogicznym okresem przełomu 2019 i 2020 roku jest to spadek o blisko 2 punkty procentowe, spowodowany głównie wzrostem słuchalności drugiego Radia ZET do 11% udziału w rynku.

 

Powyżej 5% słuchalność uzyskały jeszcze: Radio Eska (8,9%), Złote Przeboje ( 6,7%), RMF MAXX Bydgoszcz (5,7%), Radio Pogoda (5,2%) oraz RMF Classic z równymi 5%. 4,9% to wynik radia TOK FM (wzrost o blisko 2 punkty procentowe w ciągu roku) związanego z Gazetą Wyborczą, które w ostatnich latach systematycznie buduje sobie bazę słuchaczy.

 

Dalej mamy najwyżej notowane medium publiczne to Program 1 ze słuchalnością 4,5% (spadek o 0,1 punktu procentowego). Kolejne Radio PiK uzyskało 4,3% (spadek w ciągu roku o 1,5 punktu proentowego). Najwęcej w ciągu roku stracił jednak Program 3 Polskiego Radia, który spadł z 5,2% do 3%. Wzrost notuje natomiast Radio Maryja z 0,7% do 1,7% w ciągu roku.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

  Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

  Etykiety: Zachem
 • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

  W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu