Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister przyznaje, że CPK będzie konkurencją dla bydgoskiego lotniska

Minister przyznaje, że CPK będzie konkurencją dla bydgoskiego lotniska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 21 czerwiec 2021 15:00

Zdaniem ministra pełnomocnika rządu ds. wdrażania koncepcji Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcina Horaly, jeżeli Port Lotniczy Bydgoszcz ma się utrzymać to musi znaleźć sobie nisze, bowiem opierając się jedynie o rynek pasażerski może być ciężko. Taką niszą zdaniem Horały może być cargo.

- Lotniko w Bydgoszczy na dłuższą metę musi poszukać sobie pewnej niszy, bo patrząc na jego usytuowanie geograficzne, to nigdy tutaj nie będzie rynku dla takich stałych standardowych połączeń pasażerskich, bo rynek jest za mały, za blisko jest lotnisko w Gdańsku, za blisko jest Warszawa – ocenia minister Marcin Horała - Sa też inne nisze rynku lotniczego – chociażby rynek cargo. Jest on słabo rozwinięty w Polsce, jest to bardzo wartościowy rynek, patrząc na jego proporcję do polskiego PKB, to mógłby być on kilka razy większy niż jest. Jeżeli jakiś taki pomysł się znajdzie, czy może rynek czartowy, który znajdzie dla tego lotniska nisze, to będzie mialo ono szansę funkjonować.

 

Horała przyznaje także, że budowa CPK pod Warszawą będzie konkurencją dla bydgoskiego lotniska - Jeżeli spojrzymy na siatkę to jest za gęsto, ten catchment area dla lotniska przyjmuje się ok. 2 godziny dojazdu. Tutaj potencjalny cały catcment area Bydgoszczy to jednocześnie jest Poznania, Gdańska, a w przyszłości będzie CPK, więc specyficzny pomysl biznesowy musi zostać znaleziony.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Drodzy Rolnicy Kujaw i Pomorza..mówiłem na dożynkach...Walczę o zwiększenie zwrotu podatku akcyzowego...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 17 września 2021
 • Prof. Czop: Przyrody się nie oszuka

  Wracamy po wakacyjnej przerwie z poniedziałkowymi rozmowami w ramach ,,Głosu Parlamentarnego”, pierwszym naszym gościem był prof. Mariusz Czop z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, który koordynował badania, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że po zakładach chemicznych Zachem pozostała ogromna bomba zanieczyszczeń.

  Etykiety: Zachem
 • Jest długo oczekiwany przetarg na obsługę przewozów kolejowych

  W piątek ukazało się ogłoszenie warte kilkaset milionów złotych – chodzi o obsługę kolejowych o znaczeniu lokalnym w województwie kujawsko-pomorskim od 12 grudnia 2021 roku do 14 grudnia 2030 roku. Teoretycznie w tym okresie możemy mieć nawet dziesięciu przewoźników, może się zdarzyć też tak, że będzie on jeden.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu