Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister przyznaje, że CPK będzie konkurencją dla bydgoskiego lotniska

Minister przyznaje, że CPK będzie konkurencją dla bydgoskiego lotniska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 21 czerwiec 2021 15:00

Zdaniem ministra pełnomocnika rządu ds. wdrażania koncepcji Centralnego Portu Komunikacyjnego Marcina Horaly, jeżeli Port Lotniczy Bydgoszcz ma się utrzymać to musi znaleźć sobie nisze, bowiem opierając się jedynie o rynek pasażerski może być ciężko. Taką niszą zdaniem Horały może być cargo.

- Lotniko w Bydgoszczy na dłuższą metę musi poszukać sobie pewnej niszy, bo patrząc na jego usytuowanie geograficzne, to nigdy tutaj nie będzie rynku dla takich stałych standardowych połączeń pasażerskich, bo rynek jest za mały, za blisko jest lotnisko w Gdańsku, za blisko jest Warszawa – ocenia minister Marcin Horała - Sa też inne nisze rynku lotniczego – chociażby rynek cargo. Jest on słabo rozwinięty w Polsce, jest to bardzo wartościowy rynek, patrząc na jego proporcję do polskiego PKB, to mógłby być on kilka razy większy niż jest. Jeżeli jakiś taki pomysł się znajdzie, czy może rynek czartowy, który znajdzie dla tego lotniska nisze, to będzie mialo ono szansę funkjonować.

 

Horała przyznaje także, że budowa CPK pod Warszawą będzie konkurencją dla bydgoskiego lotniska - Jeżeli spojrzymy na siatkę to jest za gęsto, ten catchment area dla lotniska przyjmuje się ok. 2 godziny dojazdu. Tutaj potencjalny cały catcment area Bydgoszczy to jednocześnie jest Poznania, Gdańska, a w przyszłości będzie CPK, więc specyficzny pomysl biznesowy musi zostać znaleziony.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu