Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwsi goście przylecieli z Krakowa do Bydgoszczy, chwilę po nich do Krakowa odlecieli pierwsi z Bydgoszczy

Pierwsi goście przylecieli z Krakowa do Bydgoszczy, chwilę po nich do Krakowa odlecieli pierwsi z Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 czerwiec 2021 15:24
Pierwsi goście przylecieli z Krakowa do Bydgoszczy, chwilę po nich do Krakowa odlecieli pierwsi z Bydgoszczy Fot: PLB

W piątek 18 czerwca na płycie bydgoskiego lotniska , o godzinie 9:40 pojawił się samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, który około godziny wcześniej wystartował z Krakowa. Na jego pokładzie znajdowali się przedstawiciele Małopolskiej Organizacji Turystycznej, bowiem branża turystyczna liczy na korzyści z nowego połączenia lotniczego.

Z Bydgoszczy do Krakowa loty funkcjonowały przez chwilę kilka lat temu. Lotnictwo na tej trasie jest bardzo konkurencyjne, bowiem oferuje podróż na całej trasie w ciągu godziny - Krajowe połączenia lotnicze to doskonała alternatywa dla podróży samochodem, która do Krakowa trwa kilka godzin. Liczymy, że te komfortowe warunki podróży i atrakcyjne turystycznie regiony przyciągną do naszego terminala pasażerów. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Liczę, że walory turystyczne naszego regionu zachęcą Małopolan do zwiedzenia Kujaw i Pomorza.

 

W powitaniu samolotu LOT-u wziął udział marszałek województwa Piotr Całbecki, mówiąc o nadziejach jakie przynosi nowy kierunek lotów, na powrót Portu Lotniczego Bydgoszcz do wyników sprzed pandemii.

 

Fot: PLB

 

- 2020 rok pokazał nam wszystkim jak istotna jest turystyka krajowa i jak ważne są bliskie relacje pomiędzy polskimi regionami. Pomimo, że od 2008 roku budujemy w Polsce co roku około 300 km nowych dróg i autostrad to nadal połączenia lotnicze pomiędzy polskimi miastami są niezbędne dla rozwoju ruchu turystycznego i współpracy gospodarczej. – mówi Grzegorz Biedroń, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - Bardzo cieszy mnie decyzja Polskich Linii Lotniczych LOT o otwarciu połączeń na trasie Kraków – Bydgoszcz. Ta decyzja niewątpliwie jest dużym wsparciem lotniska Bydgoszcz i jestem przekonany, że mieszkańcy województwa Kujawsko – Pomorskiego i Małopolskiego będą dzięki temu jeszcze bliżej siebie.

 

Do Bydgoszczy przyleciał też prezes krakowskiego lotniska Balice Radosław Włoszek. W powitaniu samolotu udział wzięli także przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, którzy liczą, że nasz region zwiedzać będą turyści z Małopolski. Loty pomiędzy Bydgoszczą i Krakowem, w obu kierunkach, przez najbliższe tygodnie będą się odbywały w piątki i w niedziele.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Co się dzieje na budowie drogi ekspresowej S-5?

  Zgodnie z harmonogramem do końca sierpnia powinny zostać oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej od węzła Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) do węzła autostradowego w Nowych Marzach. Wykonawca odcinka Bydgoszcz – Świecie wnosi jednak o przedłużenie terminu, co sugerować może, że w tym terminie nie uda się wyrobić.

 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

Wiadomości z regionu