Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Bezczelne baby” na zajęciach na Collegium Medicum. Partia Razem domaga się nawet usunięcia wykładowczyni z uczelni

,,Bezczelne baby” na zajęciach na Collegium Medicum. Partia Razem domaga się nawet usunięcia wykładowczyni z uczelni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 czerwiec 2021 22:37

W piątek bydgoscy działacze partii Razem ujawnili nagrania z wykładów on-line, które odbywały się jesienią ubiegłego roku na Collegium Medicum. Prowadząca zajęcia miała atakować studentki, które utożsamiały się z protestami przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji.

,,Co to jest za kobieta, która nie wie jaką ma płeć” - słyszymy na nagraniu - ,,Nic nie umiecie tak naprawdę, ale od zabijania specjalistki”.


Do takich zwrotów, a także np. stwierdzenia ,,bezczelne baby” wykładowczynie miały skłonić grafiki studentek z symboliczną dla protestów błyskawicą, czy z tęczową flagą.

 

- Te słowa nie pozostawiają pola do interpretacji. Moim zdaniem to jest przemoc, to jest zastraszanie, nadużycie władzy i terror na zajęciach za to, że studentki stanęły po stronie praw człowieka, wolności, praw obywatelskich, zostały obrzucone wyzwiskami – ocenia Karolina Kozłowska z partii Razem - Pani doktor powoływała się na wartości chrześcijańskie, co jest szczególnie paradne, bo moim zdaniem poniżanie osób, które są w słabszej od nas pozycji, do wartości chrześcijańskich nie należy.

 

Sprawa jak widać ma charakter światopoglądowy, bowiem sprawa aborcji jesienią budziła w Polsce duże emocje społeczne. Na pewno jednak wątpliwości może budzić język jaki stosuje wykładowczyni oraz odnoszeni się na zajęciach z farmakologii do spraw aktualnego sporu politycznego.

 

- Pani doktor dobrze wie, że ma dużą władzę nad studentkami, ponieważ to od niej zależy przyszłość zawodowa, naukowa tych młodych kobiet. Jest bardzo obrzydliwe, gdy ktoś kto powinien być autorytetem i przekazywać wiedzę w sposób rzetelny, nadużywa swojej pozycji żeby niszczyć ludzi - powiedział Adam Hoffmann z partii Razem.

 

Sprawę wyjaśniają władze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, do których skargę złożyło około 40 studentek.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu