Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajpierw S-10. Budowa obwodnicy Brzozy może ruszyć nieco później

Najpierw S-10. Budowa obwodnicy Brzozy może ruszyć nieco później

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 21 czerwiec 2021 07:18
Węzeł Stryszek Węzeł Stryszek

Uprawomocnienie się na początku czerwca decyzji środowiskowej dla odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 pozwala nam oczekiwać na rozpisanie przetargu przez GDDKiA na prace budowlane. Decyzja środowiskowa obejmuje również budowę obwodnicy Brzozy w ciągu drogi krajowej nr 25, w kierunku na Inowrocław.

 

Pytanie do Ministerstwa Infrastruktury o to, czy planowany na odcinek Bydgoszcz – Toruń przetarg obejmie również obwodnicę Brzozy skierował poseł Bartosz Kownacki. Z wyjaśnień wiceministra Rafała Webera wynika, że odcinek S-10 jest tutaj najwyższym priorytetem. Natomiast jeżeli chodzi o obwodnicę Brzozy trwają analizy dotyczące innego problemu komunikacyjnego jakie się pojawia.

 

Należy wskazać,że realizacja obwodnicy Brzozy w ciągu drogi krajowej nr 25 wymaga jednoczesnej realizacji nowego układu drogi wojewódzkiej nr 254. W związku z powyższym,prowadzone są analizy wszystkich możliwych rozwiązań,które są niezbędne do realizacji w ramach drogi ekspresowej do tzw. spięcia całego układu komunikacyjnego – informuje wiceminister Weber.

 

Droga wojewódzka nr 254 odbija od drogi krajowej nr 25 w kierunku na Łabiszyn, przecinając się z linią kolejową. Przebudowa tej drogi będzie wymagać zatem współpracy GDDKiA z Samorządem Województwa. Obwodnica Brzozy według decyzji środowiskowej będzie przebiegać na wschód od zabudowań, konieczne będzie zatem wydłużenie drogi wojewódzkiej w kierunku wschodnim, aby wpinała się w obwodnicę na planowanym węźle. Warto też przeanalizować możliwość bezkolizyjnego przebiegu wobec torów kolejowych.

 

Z raportu środowiskowego opracowanego przez Mosty Katowice na zlecenie GDDKiA

 

Ministerstwo Infrastruktury zakłada, że uda się tę obwodnicę zrealizować do 2027 roku.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu