Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMoże tym razem się uda z obwodnicą Białych Błot

Może tym razem się uda z obwodnicą Białych Błot

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 czerwiec 2021 00:35

W grudniu 2017 roku podpisano list intencyjny o współdziałaniu samorządów na rzecz budowy obwodnicy Białych Błot – od tego momentu minęło 3,5 roku, a w tej sprawie nie udało się tak naprawdę ruszyć o krok do przodu. Wciąż bowiem nie wytyczono przebiegu obwodnicy, która teoretycznie może być też tunelem.

Celem budowy obwodnicy byłoby odciążenie z ruchu ulicy Szubińkiej, która łączy centrum Bydgoszczy z węzłem dróg ekspresowych S-5 i S-10. W godzinach szczytu Szubińska potrafi się dość konkretnie korkować.

 

Pierwszym krokiem dla budowy obwodnicy jest opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ), w ramach tego etapu w konsultacjami z mieszkańcami, miałby zostać wytyczony przebieg obwodnicy. Dofinansować opracowanie STEŚ od wielu lat chcą: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Miasto Bydgoszcz i Powiat Bydgoski, liderem zadania są Białe Błota jako gospodarz terenu.

 

Główna przyczyna nie ogłoszenia przetargu na studium to różne zdarzenia w gminie Białe Błota, bowiem na przełomie 2017 i 2018 roku były wójt trafił do aresztu. Po wyborach samorządowych było kilka przymiarek do przetargu, ale póki co nie udało się go ogłosić. Plan zamówień publicznych Białych Błot zakładał ogłoszenie przetargu do końca marca, ostatnio został skorygowany na maj, ale tego terminu również nie udało się dochować. Jest jednak szansa, że stanie się to wkrótce, na dniach.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu