Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa moście przy Pileckiego podnosi się grunt. Będzie zlecona ekspertyza

Na moście przy Pileckiego podnosi się grunt. Będzie zlecona ekspertyza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 czerwiec 2021 00:48

Zaczęło się od prostej interwencji radnego w sprawie usterki – radny Wojciech Bulanda zgłosił w interpelacji, iż na moście im. Waleriana Hypszera, w ramach ścieżki rowerowej, pojawiły się nierówności, które mogą doprowadzić nawet do utraty przez rowerzystę kontroli nad pojazdem, co może być bardzo niebezpieczne. Rowerzyści natomiast wiedzą, że most Hypszera to dość szybki odcinek. Okazuje się, że problem może być bardziej skomplikowany niż zwykła usterka.

 

Prezydent Rafał Bruski odpowiadając na interpelacja zapowiada doraźną naprawę, ale też informuje, że przyczyną usterki jest mulda, powstała na skutek problemów geologicznych pod nasypem drogowym. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamierza zamówić ekspertyzę, która ma wykazać jak poważny jest problem i wskazać koncepcje jego naprawy.

 

 

Most Hypszera zlokalizowany jest na wschód od Węzła Zachodniego.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu