Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd 70 lat Bydgoszcz kształci inżynierów

Od 70 lat Bydgoszcz kształci inżynierów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 czerwiec 2021 17:26
Od 70 lat Bydgoszcz kształci inżynierów Fot: Ryszard Wszołek/UTP.

Wraz z powstanie Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej rozpoczęły się dzieje technicznego szkolnictwa wyższego w Bydgoszczy. Od dzisiaj na Moście Staromiejskim możemy oglądać wystawę pt. ,,70 lat bydgoskich inżynierów” przygotowaną z okazji jubileuszu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, który jest kontynuatorem Wieczorowej Szkoły Inżynierów, a wkrótce stanie się politechniką.

- Historia kształcenia inżynierów w Bydgoszczy rozpoczęła się 70 lat temu. Wtedy powstała pierwsza uczelnia wyższa w Bydgoszczy i tą pierwszą szkołą wyższą była Wieczorowa Szkoła Inżynierska – mówił rektor prof. Marek Adamski, tuż przed uroczystym otwarciem wystawy.

 

Następnie tą tradycję kontynuowała Wyższa Szkoła Inżynierska, później Akademia Techniczno-Rolnicza, a obecnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, zaś najprawdopodobniej od 1 września Politechnika Bydgoska.

 

- 70 lat dla człowieka to jest bardzo dużo, dla uczelni relatywnie krótko. Wiem jak ciężko jest budować potencjał i powiększać go, stąd też cieszę się na te działania, które pan rektor wraz ze swoi zespołem podejmuję. Tą dynamikę widać – mówił podczas uroczystego otwarcia wystawy prezydent Rafał Bruski.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu