Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz uruchamia Kartę Bydgoskiego Turysty

Bydgoszcz uruchamia Kartę Bydgoskiego Turysty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 czerwiec 2021 16:52
Bydgoszcz uruchamia Kartę Bydgoskiego Turysty Fot: Budimex

Za 59 zł (normalna) oraz 39 zł (ulgowa) można uzyskać ważną 24 godziny kartę, która uprawnia do skorzystania z 18 bydgoskich atrakcji bez dodatkowych opłat, w tym rejsu tramwajem wodnym oraz wypożyczenia kajaka na godzinę. Ponadto osoby nabywające kartę będą mogły liczyć na ulgi w niektórych restauracjach. Celem projektu jest przyciągnięcie do Bydgoszczy większej liczby turystów.

Ostatni rok był turystycznie trudny na całym świecie, jak informowaliśmy kilka dni wcześniej, liczba turystów spadła w Bydgoszczy trzykrotnie, teraz za sprawą masowych szczepień w Unii Europejskiej jest szansa na odbicie się.

 

- Uruchamiamy Wirtualną Bydgoską Kartę Turysty – powiedział prezydent Rafał Bruski. Wirtualna, bowiem pobieramy ją na telefon - To ułatwienie w funkcjonowaniu turysty, aby wykupując jeden bilet miał albo darmowe, albo zniżkowe usługi i wstęp czy to do miejskich, czy prywatnych partnerów.

 

Do tej pory kartę honorują 34 podmioty, z tego 24 prywatne. Wśród miejskich są to muzea, możliwość zwiedzania Bydgoszczy z przewodnikiem czy bydgoskie zoo. Przewiduje się, że liczba partnerów będzie rosła. Filharmonia Pomorska oferować będzie posiadaczom karty zniżki. Trwają też prace nad objęcie nią również komunikacji miejskiej.

 

- Jest to projekt, który ma na celu zachęcenie turystów do odwiedzenia jak największej liczby atrakcji w naszym mieście, a z drugiej strony pokazać, że można to zrobić trochę taniej – wyjaśnia Leszek Woźniak z Bydgoskiego Centrum Informacji Turystycznej. Karta wirtualna ma również pomóc w rozpoznaniu przez osoby zajmujące się profesjonalnie turystyką w Bydgoszczy, jakie są trendy, jakie miejsca najbardziej interesują turystów.

 

Kartę można również zakupić w wersji 48 godzinnej za 69 zł (normalna) i 59 zł (ulgowa). Ponadto bezpłatnie będzie dostępna dla gości 9 bydgoskich hoteli w wersji pakietu powitalnego zawierająca zniżki oraz bezpłatne zwiedzanie Muzeum Wodociągów przy ulicy Gdańskiej.

 

- To zwieńczenie wielu lat pracy branży turystycznej w Bydgoszczy – ocenia Karol Słowiński z Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej ByLOT - Przyłączamy do bardzo ekskluzywnego grona miast, które posiadają taką kartę. Jesteśmy pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu