Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSprawdzamy czy kierowcy przestrzegają nowych przepisów. W ciągu 20 minut 6 wykroczeń

Sprawdzamy czy kierowcy przestrzegają nowych przepisów. W ciągu 20 minut 6 wykroczeń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 czerwiec 2021 08:42

Od wtorku 1 czerwca obowiązują nowe przepisy o ruchu drogowym – kluczową zmianą jest konieczność przepuszczenia przez przejście dla pieszych pieszego zanim jeszcze wejdzie na pasy – do tej pory pieszy zyskiwał pierwszeństwo dopiero po wejściu na jezdnie. Postanowiliśmy sprawdzić w piątek, jak z respektowaniem tych przepisów jest w praktyce, w centrum Bydgoszczy. Zobaczyć możecie to na naszym materiale filmowym.

 

Najpierw przez 10 minut monitorowaliśmy przejście przy ulicy Grudziądzkiej, na wysokości Podgórnej – widzimy najpierw jak samochód dostawczy nie zatrzymuje się pomimo zbliżania się kobiety do przejścia. Chwilę później widzimy inną kobietę wyraźnie chcącą przejść przez jezdnię i trzy przejeżdżające samochody, zupełnie ignorujące ją.

 

Drugim punktem, również monitorowanym przez 10 minut była ulica Poznańska na wysokości Wełnianego Rynku. Najpierw widzimy jak śpieszący się kierowca Audi postanawia wyminąć dwójkę pieszych na linii ciągłej, Chwilę później inny kierowca ignoruje kobietę z wózkiem, która wyraźnie chce przejść przez jezdnie. Kierowca jednocześnie wyprzedza na przejściu dla pieszych, bowiem jadący drugim pasem kierowca samochodu dostawczego widząc kobietę z wózkiem zatrzymał się.

 

W obu miejscach widzimy jednak też wielu kierowców, którzy do nowych przepisów się stosują.

 

Co można jeszcze zaważyć, to duża nieufność pieszych wobec kierowców. Piesi mając pierwszeństwo do kierujących podchodzą z ograniczonym zaufaniem, co jest czymś właściwym, bowiem w przypadku gdy zostaniemy potrąceni, to satysfakcja z tego, że miało się pierwszeństwo może nas nie uchronić przed kalectwem. Przepisy mówią natomiast o obowiązku zachowywania ostrożności przez pieszych.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • To już ponad 170 dni wojny

  Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu