Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSprawdzamy czy kierowcy przestrzegają nowych przepisów. W ciągu 20 minut 6 wykroczeń

Sprawdzamy czy kierowcy przestrzegają nowych przepisów. W ciągu 20 minut 6 wykroczeń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 czerwiec 2021 08:42

Od wtorku 1 czerwca obowiązują nowe przepisy o ruchu drogowym – kluczową zmianą jest konieczność przepuszczenia przez przejście dla pieszych pieszego zanim jeszcze wejdzie na pasy – do tej pory pieszy zyskiwał pierwszeństwo dopiero po wejściu na jezdnie. Postanowiliśmy sprawdzić w piątek, jak z respektowaniem tych przepisów jest w praktyce, w centrum Bydgoszczy. Zobaczyć możecie to na naszym materiale filmowym.

 

Najpierw przez 10 minut monitorowaliśmy przejście przy ulicy Grudziądzkiej, na wysokości Podgórnej – widzimy najpierw jak samochód dostawczy nie zatrzymuje się pomimo zbliżania się kobiety do przejścia. Chwilę później widzimy inną kobietę wyraźnie chcącą przejść przez jezdnię i trzy przejeżdżające samochody, zupełnie ignorujące ją.

 

Drugim punktem, również monitorowanym przez 10 minut była ulica Poznańska na wysokości Wełnianego Rynku. Najpierw widzimy jak śpieszący się kierowca Audi postanawia wyminąć dwójkę pieszych na linii ciągłej, Chwilę później inny kierowca ignoruje kobietę z wózkiem, która wyraźnie chce przejść przez jezdnie. Kierowca jednocześnie wyprzedza na przejściu dla pieszych, bowiem jadący drugim pasem kierowca samochodu dostawczego widząc kobietę z wózkiem zatrzymał się.

 

W obu miejscach widzimy jednak też wielu kierowców, którzy do nowych przepisów się stosują.

 

Co można jeszcze zaważyć, to duża nieufność pieszych wobec kierowców. Piesi mając pierwszeństwo do kierujących podchodzą z ograniczonym zaufaniem, co jest czymś właściwym, bowiem w przypadku gdy zostaniemy potrąceni, to satysfakcja z tego, że miało się pierwszeństwo może nas nie uchronić przed kalectwem. Przepisy mówią natomiast o obowiązku zachowywania ostrożności przez pieszych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu