Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZDMiKP ogłosił przetarg na obsługę linii autobusowych

ZDMiKP ogłosił przetarg na obsługę linii autobusowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 czerwiec 2021 00:39

Umowa z prywatnym operatorem Irex-Trans, który obsługuje część linii autobusowych w ramach bydgoskiej komunikacji miejskiej zakończy się z końcem 2022 roku. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Miejskiej ogłosił przetarg na obsługę 11 linii autobusowych w latach 2023-2031. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wykonawca nie będzie musiał posiadać autobusów elektrycznych lub hybrydowych.

Przetarg obejmuje obsługę następujących linii: 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 69, 73, 76 i 85. Potencjalnych wykonawców powinniśmy poznać 28 czerwca, tego dnia planowane jest otwarcie ofert. Operator będzie musiał posiadać przynajmniej 45 autobusów fabrycznie nowych, wyprodukowanych najpóźniej w 2022 roku. Będzie to zatem tabor nowy, ale nie zawarto w specyfikacji przetargowej wymogu, aby był on elektromobilny. Miasto chce podjąć współpracę tylko z jednym partnerem, zatem oferta złożona w przetargu musi obejmować obsługę wszystkich tych linii.

 

Operator musi zapewnić internet Wi-Fi

W zamówieniu zapisano także taryfikator kar umownych – jeżeli dojdzie do stwierdzenia, że internet bezprzewodowy Wi-Fi w pojeździe nie działa, przewoźnik otrzyma 500 zł kary umownej, a jeżeli nie uda się tego problemu naprawić w ciągu kolejnych 48 godzin, to dodatkowo 2 tys. zł kary. W taryfikatorze nie zawarto natomiast już kar za zawinione działania skutkujące niebezpieczeństwem dla pasażerów, co może wiązać się chociażby ze złym stanem technicznym pojazdu. Warszawskie ZTM, które też obsługę części linii autobusowych powierzyło na drodze przetargu, takie sytuacje karze dość srogo.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu