Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW MZK sytuacja napięta, ale na razie jeszcze strajku nie będzie

W MZK sytuacja napięta, ale na razie jeszcze strajku nie będzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 czerwiec 2021 10:42
W MZK sytuacja napięta, ale na razie jeszcze strajku nie będzie Fot: Bartosz Bieliński

Na początku tygodnia informowaliśmy, że w referendum strajkowym zdecydowana większość pracowników Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy popiera zaostrzenie form protestu, w tym także podjęcie akcji strajkowej. Nie nastąpi to jednak szybciej niż 14 czerwca, stąd też na razie bydgoszczanie nie muszą się obawiać paraliżu komunikacyjnego.

Związkowcy z MZK upominają się o wyższe wynagrodzenia, wskazując iż przez ostatnie dwa lata znacznie wzrosła płaca minimalna, oni zaś w tym okresie nie otrzymali żadnych podwyżek. W środę, gdy już było po referendum strajkowym, związkowcy spotkali się z zarządem MZK. Ze strony kierownictwa MZK na razie jest stanowisko, iż na razie nie ma szans na wyższe wynagrodzenia. W spotkaniu uczestniczył wiceprezes Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego z nadania przedsiębiorców Roman Rogalski, który został wyznaczony przez MZK do roli mediatora w tym sporze. W Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego zasiadają również przedstawiciele związków zawodowych, stąd też osoba Rogalskiego została zaakceptowana przez związkowców.

 

Do kolejnego spotkania między stronami dojdzie 14 czerwca, do tego czasu strajku nie będzie. Mediator będzie próbował zaś do tego czasu zbliżyć stanowiska obu stron.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu